Seniori uzskata, ka pensiju pieaugums ir pārāk gauss! Ļoti daudzi aizvien nespēj sevi uzturēt

3 komentāri

“Cienīgas un godpilnas vecumdienas!” – ar šādu devīzi sestdien, 17. septembrī, vairāki simti sirmgalvju pulcējās Strēlnieku laukumā.

Latvijas Pensionāru federācijas organizētajā pasākumā pulcējās vairāki simti pensionāru no dažādiem Latvijas novadiem. Sanākušie uzklausīja federācijas vadītāja Andra Siliņa uzrunu par jaunākajiem Saeimas un valdības pieņemtajiem lēmumiem, kas skar pensionāru ienākumus. Piemēram tika minēta pensiju indeksācija vecākajiem senioriem, kuri pensionējās līdz 1995. gada beigām. Tomēr LNT uzrunātie cilvēki uzskata, ka pensiju pieaugums ir pārāk gauss, joprojām ir ļoti liels skaits gados vecu ļaužu, kuri nespēj sevi uzturēt.

Inga
Pensionāre

Mums Tukuma rajonā ir tā, ka tiek apsveikti pensionāri no 75 gadu vecuma. Mēs tur tādu aptauju veicām un ļoti daudziem tās pensijas pilnīgi zem 250 eiro. Ja tu dzīvo jaunajā mājā ar šodienas apkuri, tad vispār…

Juris
Pensionārs

50 līdz 100 klāt pie pensijas katru mēnesi un valdība, kur grib, lai ņem. Var aizņemties, tā nav mūsu darīšana, mēs savu pensiju esam nopelnījuši.

Sapulces laikā tika vākti paraksti pret pensionāru nabadzības pieaugumu un veselības nodrošināšanu senioriem. Kā liecināja viens no vairākiem plakātiem pensionāri jau no nākamā gada vēlas, lai ar nodokļiem neapliekamais ienākumu minimums tiek paaugstināts līdz 300 eiro.

3 komentāri