Seniore Latvijas simtgadei radījusi 100 gleznas

1 komentārs

Daudzi iedzīvotāji, gaidot valsts simtgadi, nākuši klajā ar kādu īpašu iniciatīvu. Restaurējot atmiņas par Latvijas dabas ainavām, darba dzīvi un ikdienu Raunā tapušas simts gleznas Latvijai.

To autore ir bijusī pasniedzēja Mirdza Cūberga, kurai šogad apritējuši 85 gadi. Viņa gleznas velta savai ģimenei, mazmeitām, pilsētai un Latvijai.

Tematisko 100 darbu sēriju kundze sākusi gleznot pirms trim gadiem. Zīmēšana bijusi sievietes bērnības hobijs un aizraušanās, bet gleznošanu ar eļļas krāsām viņa apguvusi pašmācības ceļā, lai uz audekla atstātu savas bērnības un jaunības atmiņas par ikdienu pirmās Latvijas brīvvalsts laikā un vēlāk.

Mirdza Cūberga
gleznotāja

Vajadzētu restaurēt visu to, ko es bērnībā redzēju, bet kā tagad vairs nav, lai paliktu mazmeitām… Paskatīties, kā tas bija. Tad bija ļoti daudz jaunsaimniecības, daudz, daudz. Un visur kūsāja tāda dzīve.

Par spīti tam, ka daudz kas Latvijā Mirdzai šķiet zaudēts, kundze ir gandarīta par paveikto darbu un priecājas, ka šīs ainavas vismaz gleznās varēs vērot arī viņas mazmeitas. Bet viņai pašai padomā vēl desmitiem citu atmiņu, ko uzlikt uz audekla. Mirdzas Cūbergas tematisko darbu izstādi var apskatīt Raunas kultūras namā.

1 komentārs