Senāts ierosinājis kasācijas tiesvedību pilnsabiedrības “LNK, Rere” sūdzībā par Mežaparka estrādes tāmes publiskošanu

0 Komentāru
Senāts ierosinājis kasācijas tiesvedību pilnsabiedrības “LNK, Rere” sūdzībā par Mežaparka estrādes tāmes publiskošanu
PAULA ČURSKTE, LETA

Augstākās tiesas Senātā ir ierosināta kasācijas tiesvedība pēc būvnieku pilnsabiedrības “LNK, Rere” sūdzības par Administratīvās rajona tiesas 26.marta spriedumu administratīvajā lietā, kas ierosināta pēc Valtera Berga (JKP) pieteikuma par Mežaparka estrādes tāmes publiskošanu, pavēstīja “LNK Rere” pārstāvji.

Kasācijas iesniedzēji sūdzībā norādījuši uz vairāku materiālo un procesuālo tiesību normu pārkāpumu, ko ir pieļāvusi Administratīvā rajona tiesa, taisot pirmās instances spriedumu.

Kasācijas tiesvedības ierosināšana nozīmē, ka Senāts sniegs savu vērtējumu tam, vai pretendentu iesniegtās detalizētās tāmes publiskajos iepirkumos ir atzīstamas par konfidenciālu informāciju vai par publiski pieejamu informāciju.

“LNK Industries” valdes loceklis Kaspars Ratkevičs norāda, ka profesionāli tāmētāji no konkurentu detalizētajām tāmēm bez īpašām grūtībām ir spējīgi izsecināt konkrētā uzņēmuma komercnoslēpumu saturošu informāciju, piemēram, par attiecīgā uzņēmuma zināšanām, procesu vadību, cenu politiku un citiem būtiskiem uzņēmuma darbības aspektiem.

“Minētā informācija ir zināšanās balstītas ekonomikas stūrakmens, kuras nepienācīga aizsardzība no valsts puses nenovēršami novedīs pie inovāciju un attīstības būtiskas sabremzēšanās. Tā rezultātā daudzi uzņēmēji varētu pat atteikties no dalības publiskajos iepirkumos, tādējādi mazinot iespēju pasūtītājiem iegūt potenciāli labākos piedāvājumus,” uzskata Ratkevičs.

Viņš skaidroja, ka publisko iepirkumu uzvarētāju tāmes citās Eiropas Savienības dalībvalstīs neatklāj iepriekš minēto iemeslu dēļ, jo kompetence un zināšanas ir katra uzņēmuma intelektuālais īpašums un tieši ietekmē tā veiktspēju.

“Taču Latvija, kā izskatās, vēlētos iet savu “unikālo” ceļu. Tas var novest pie tā, ka ārvalstu pretendenti izvairīsies no dalības Latvijā organizētajos iepirkumos, lai neriskētu ar uzņēmumu komercnoslēpumu un jutīgas informācijas nokļūšanu konkurentu rīcībā,” pauda Ratkevičs.

Jau ziņots, ka Administratīvā rajona tiesa ir atzinusi par prettiesisku Rīgas domes lēmumu neatklāt Rīgas domes deputātam Bergam Mežaparka estrādes pirmās kārtas tāmi.

0 Komentāru