1 komentārs

Jau sākušās kaislības ap vasarā gaidāmo seksuālo minoritāšu gājienu Eiropraids 2015. Vairāki desmiti cilvēku šodien pulcējās pie Rīgas domes, aicinot šo pasākumu aizliegt. Tomēr, visticamāk, praids šovasar notiks, jo iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka Latvijā pulcēšanās brīvība tiek vērtēta augstāk par atsevišķu sabiedrības grupu iebildumiem pret tām netīkamiem pasākumiem.

Pieteikto 200 dalībnieku vietā pie Rīgas domes šodien piketēja daži desmiti cilvēku, kuri aicina nepieļaut vasarā gaidāmo lesbiešu, geju, biseksuālu un viņu draugu gājienu Eiropraids. Protesta organizētāji – biedrība Antiglobālisti – aicināja pasākumu aizliegt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas dome pagaidām vēl nav lēmusi par gājiena atļaušanu vai aizliegšanu, to darīšot jūnija sākumā. Pagaidām gan nekādus šķēršļus gājiena atļaušanai domē nesaredz. Vēl būšot jāiepazīstas ar tiesībsargājošo institūciju viedokli, bet šodienas pikets domes lēmumu nekādā veidā neietekmēšot.

Iepriekšējo Rīgas praidu pirms trim gadiem dome atļāva. Pieredze liecina, ka gājiens ir noticis, pat ja pašvaldība to aizliegusi, jo šo aizliegumu atkal atcēlusi tiesa.

Eiropraida gājiens šogad notiks Vērmanes dārzā. Pasākumu, protams, izraudzīs arī ievērojams policistu skaits, taču šogad dažādu norobežojumu būšot daudz mazāk un piekļuve pasākumam būšot krietni brīvāka nekā iepriekšējās reizes.

Gājiena organizētāji prognozē, ka šogad protesti pret gājienu būs mazskaitlīgāki nekā iepriekš. Ja pirms 10 gadiem pret šo pasākumu protestēja tūkstošiem cilvēku, tad iepriekšējā praidā ieradušies vien daži desmiti gājiena pretinieku.

Prognozes liecina, ka 20. jūnijā pieteiktajā gājienā piedalīsies ap diviem tūkstošiem cilvēku no vairākām valstīm. Pasākuma mērķis ir pievērst uzmanību seksuālo minoritāšu tiesībām.

Šogad dažādi ar praidu saistīti pasākumi, piemēram, filmu festivāls un izstādes norisināsies nedēļu – no 15. līdz 21. jūnijam. Savukārt tos, kuriem gājiens nav pa prātam, Mozaīka aicina pasākumu vienkārši neapmeklēt.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl