Komentāri

Intensīvākam darbam atkal gatavojas venerologi, kuriem tieši pēc Jāņiem pieaug pacientu skaits. Lai arī pēdējos gados situācija uzlabojas, mediķi norāda, – vēl aizvien cilvēkiem veselības jautājumos trūkst pat pamatzināšanu par drošu seksu.

Vidēji laika posmā no Jāņiem līdz Pēteriem par piekto daļu pieaug pacientu skaits, kas nāk pārbaudīties pie venerologiem. Ņemot vērā, ka inkubācijas periods seksuāli transmisīvajā slimībām ir viens mēnesis, jūlija beigās seko otrs pacientu pieplūduma vilnis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vidēji dienā uz pārbaudi pie venerologa ieiet apmēram 50 cilvēku, un trešā daļa no tiem ir pusaudži vecumā no 15-18 gadiem.

Pirmajos piecos šī gada mēnešos Latvijā reģistrēti vairāk nekā 800 seksuāli transmisīvo infekciju gadījumi. Gandrīz puse no saslimušajiem ir vecumā līdz 25 gadiem.

Visvairāk Latvijā tiek reģistrēta saslimstība ar uroģenitālo hlamidiozi, turklāt sievietēm seksuāli transmisīvās slimības atklāj 1,5 reizi biežāk nekā vīriešiem.

Vēl pirms 10-15 gadiem visbiežāk statistikā parādījās saslimstība ar sifilisu, un kopumā ārsti uzskata, ka situācija ir uzlabojusies, jo cilvēki vairāk nāk pārbaudīties. Taču sabiedrības veselības speciāliste uzskata, ka vēl aizvien kritiski zems ir iedzīvotāju informētības līmenis par inficēšanās riskiem. Pētījumu par šo jautājumu nav daudz, un pēdējais veikts 2011. gadā.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl