Seju nosedzošā apģērba jautājums drīz vien atgriezīsies Latvijas valdības dienaskārtībā

Komentāri

Jau tuvākajā laikā valdības dienaskārtībā atgriezīsies visai plašu rezonansi izraisījušais likumprojekts, ar kuru Latvijā līdzīgi kā Francijā paredzēts aizliegt publiskās vietās nēsāt galvassegas, kas aizsedz seju. Tieslietu ministrija likuma nepieciešamību pamato ar vēlmi aizsargāt Latvijas kultūrtelpu no tai svešiem elementiem. Ārlietu ministrijai gan ir iebildes pret aizlieguma pārāk plašo vērienu.

Ideja, ka līdzīgi kā Francijā arī Latvijā ir jāaizliedz nēsāt galvassegas, kas aizsedz seju, radās līdz ar pirmajiem uz Latviju atceļojušajiem bēgļiem. Atbalstu tai pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis, un Tieslietu ministrija ķērās pie darba. Likumprojekta gatavošana ievilkās, taču tagad tas noslīpēts un drīzumā nonāks valdībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likuma tapšanā analizēta Eiropas Cilvēktiesību tiesas prakse Francijas gadījumā, kur atzīts, ka tieši kultūrtelplas aizsargāšana var kalpot par aizlieguma aizsegt seju leģitīmo mērķi.

Tajā iekļauti policisti, ārsti karavīri, motociklisti un citu profesiju pārstāvji. Tiem, kas sarakstā nav iekļuvuši, aizsegt seju publiskā vietā nebūs ļauts. Vienīgais izņēmums ir baznīcā. Iebildes pret likumprojektu ir Ārlietu ministrijai, pēc kuras domām aizliegums ir nesamērīgi plašs.

Pēc ministrijas ieskatiem, aizliegumu varētu attiecināt uz konkrētu publisku vietu, piemēram, skolu vai slimnīcu.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl