Seju nosedzošā apģērba jautājums drīz vien atgriezīsies Latvijas valdības dienaskārtībā

Komentāri

Jau tuvākajā laikā valdības dienaskārtībā atgriezīsies visai plašu rezonansi izraisījušais likumprojekts, ar kuru Latvijā līdzīgi kā Francijā paredzēts aizliegt publiskās vietās nēsāt galvassegas, kas aizsedz seju. Tieslietu ministrija likuma nepieciešamību pamato ar vēlmi aizsargāt Latvijas kultūrtelpu no tai svešiem elementiem. Ārlietu ministrijai gan ir iebildes pret aizlieguma pārāk plašo vērienu.

Ideja, ka līdzīgi kā Francijā arī Latvijā ir jāaizliedz nēsāt galvassegas, kas aizsedz seju, radās līdz ar pirmajiem uz Latviju atceļojušajiem bēgļiem. Atbalstu tai pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis, un Tieslietu ministrija ķērās pie darba. Likumprojekta gatavošana ievilkās, taču tagad tas noslīpēts un drīzumā nonāks valdībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likuma tapšanā analizēta Eiropas Cilvēktiesību tiesas prakse Francijas gadījumā, kur atzīts, ka tieši kultūrtelplas aizsargāšana var kalpot par aizlieguma aizsegt seju leģitīmo mērķi.

Tajā iekļauti policisti, ārsti karavīri, motociklisti un citu profesiju pārstāvji. Tiem, kas sarakstā nav iekļuvuši, aizsegt seju publiskā vietā nebūs ļauts. Vienīgais izņēmums ir baznīcā. Iebildes pret likumprojektu ir Ārlietu ministrijai, pēc kuras domām aizliegums ir nesamērīgi plašs.

Pēc ministrijas ieskatiem, aizliegumu varētu attiecināt uz konkrētu publisku vietu, piemēram, skolu vai slimnīcu.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl