Sejas un žokļa ķirurģijas klīnikai mainīta adrese – turpmāk uzņemšana notiks Stradiņa slimnīcas 15. korpusā

Pievienot komentāru
Sejas un žokļa ķirurģijas klīnikai mainīta adrese – turpmāk uzņemšana notiks Stradiņa slimnīcas 15. korpusā
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Sejas, mutes un žokļa ķirurģijas pacientus Rīgā vairs neuzņems Dzirciema ielā. Pieaugot ārstniecības kvalitātes prasībām, neesot bijis iespējams Stomatoloģijas institūta telpās nodrošināt visu vajadzīgo diagnostiku un ārstēšanu. Profils ir pārcelts uz jaunu adresi.

Cilvēki, kuriem ir nepieciešama sejas vai žokļa ķirurģija, ieraduma dēļ atbrauc uz Dzirciema ielu un saņem atteikumus jau no pirmdienas. Te ir arī plakāts, kas vēsta – turpmāk šos medicīnas pakalpojumus sniegs tikai un vienīgi Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) teritorijā, Pilsoņu ielā 13.

Pārcelšanās uz pilna profila slimnīcu veikta operatīvākai ārstēšanai. Tā kā Dzirciema ielā nebija ne datortomogrāfijas, ne magnētiskās rezonanses, ne diennakts anestezioloģijas un citu vajadzīgo speciālistu, tad pacientus līdz šim ar ātrās palīdzības automašīnām no Dzirciema ielas vadāja šurpu turpu uz Stradiņa slimnīcu.

Ilze Kreicberga
PSKUS valdes priekšsēdētāja

Mūsu sejas un žokļa ķirurgi sāka veikt arvien sarežģītāks operācijas kopā ar citiem speciālistiem – ar ausu, kakla un deguna speciālistiem vai neiroķirurgiem. Šeit atrasties viņiem kopā ar citām specialitātēm šķita loģiskākais no variantiem.

Pacientu veselībai būtiski tas ir situācijās, kad mutes, sejas un žokļa traumas ir kopā vēl ar citiem smagiem ievainojumiem.

Eva Strīķe
PSKUS galvenais ārsts, profesore

Tātad galvas traumas, kas var manifistēties arī ar hematomām, kādēļ būtu vajadzīga pacienta ārstēšana un novērošana multidisciplinārā stacionārā. Novērošanas istabas un intensīvā terapija, kas būs pieejama arī šīs kategorijas pacientiem. Anestezioloģijas palīdzība diennakti, un, ja ir nepieciešama operācija, to varam veikt uzreiz.

Lai līdz ar sejas un žokļa ķirurģijas pārcelšanu Stradiņu jau tā šaurajā un neērtajā neatliekamās medicīnas centrā nerastos vēl lielāka noslodze un gaidīšana, no pirmdienas pacientu uzņemšanas plūsma ir sadalīta divās atsevišķās mājās. Tas attiecas uz visiem pacientiem. Proti, tos, kurus atvedīs ar neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu, nogādās 32. korpusā. Savukārt tie, kuri slimnīcā ieradīsies pašu spēkiem, uzņemšanas nodaļa būs izvietota 15. korpusā.

Arī 15. korpusā izveidotā jaunā uzņemšanas nodaļa darbosies diennakti. Telpas izremontētas, iegādātas jaunas medicīnas iekārtas. Ja vēlāk būs nepieciešama pārvešana uz kādu citu nodaļu turpat slimnīcas teritorijā, tad pacientiem atliek cerēt uz apzinīgiem sanitāriem, kas pārvadās vai nu ar auto, vai pazemes tuneļiem.