Sedas purvā aizvadīts Latvijā pirmais niedru skulptūru festivāls

0 Komentāru
Sedas purvā aizvadīts Latvijā pirmais niedru skulptūru festivāls
Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Sestdien, 10. martā, Sedas purva dīķos noticis Latvijā pirmais niedru skulptūru festivāls. 

Kā portālu Skaties.lv informē Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna, šis bija pirmais šāda veida pasākums Latvijā, kurā apvienotas radošās izpausmes ar dabai ļoti vērtīgu darbu – niedru novākšanu.

Festivālā piedalījās 10 komandas. Tā laikā laikā izveidota gan milzu haizivs, gan dinozaurs ar visu ligzdu un olām, eksotiskie putni dienvidu salās, latvju raksti, liellaiva, mednieku tornis un astoņkājis. Žūrija vērtēja gan māksliniecisko sniegumu un atzina – visas komandas ir ieguldījušas izdomu un radošumu savos darbos. Savukārt balvu par visvairāk izmantotajām niedrēm ieguva komanda, kas izveidojusi astoņkāji.

Festivāla rīkotāji informē, ka šādu pasākumu plāno organizēt arī nākamajā gadā. Galvenais esot nepieciešami piemēroti laika apstākļi un stingrs sals, lai būtu droši.

Sedas purva teritorija pēc kūdras ieguves pakāpeniski applūda un nu jau gandrīz desmit gadus šeit izveidots dabas liegums,  lai aizsargātu izcilu biotopu ūdensputnu ligzdošanai. Appludinātās ūdenstilpes daudzviet strauji aizaug ar niedrēm, veidojas biezas vienlaidus niedru audzes un šāds biotops daudzām putnu sugām nav piemērots, jo īpaši migrējošiem putniem, kuri labprātāk uzturas atklātās teritorijās.

“Niedru pļaušana un no ūdensaugiem brīvo zonu veidošana palīdz veidot daudzveidīgas dzīvotnes, kas palīdz gan zivju, gan dažādu sugu putnu populācijai,” stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektore Rūta Zepa, piebilstot, ka niedru novākšana ir viens no dabas lieguma “Sedas purvs”  dabas aizsardzības plānā paredzētajiem pasākumiem.

Video – niedru skulptūru festivāls Sedas purvā!

0 Komentāru