Komentāri

Savvaļas sugas dzīvnieki, vienalga, – dzimuši brīvē vai nebrīvē, savus dabiskos instinktus nemaina, un ir pretdabiski tos pakļaut dresūrai, lai izklaidētu cilvēkus, uzskata Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Dienests atbalsta Eiropas Veterinārārstu federācijas nesen pausto aicinājumu Eiropas valstīs aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu ceļojošajos cirkos, kuros ir ilgstoši un dzīvniekiem nepiemēroti pārvadājumi.

Mairita Riekstiņa, PVD pārstāve:

Tā nav viņu dabiskā vide, kur viņi varētu brīvi izpaust savus instinktus, kas jau ģenētiski iedzimti. Tas viņiem rada ļoti lielu stresu, šie dzīvnieki tiek pakļauti, protams, sava veida mocībām.

Savu pozīciju dienests iesniedza Zemkopības ministrijā, kuras paspārnē izveidotā darba grupa sāks plašu diskusiju par to, vai Latvijā aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs. Ņemot vērā citu valstu pieredzi, varētu tikt lemts arī par daļēju aizliegumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:


Liene Ansone, Zemkopības ministrijas pārstāve:

Gribam vispirms izrunāt tiešām ar ekspertiem, izvērtēt, kādi ir visi plusi un mīnusi, vai aizliegums būtu nosakāms visām sugām, vai mēs tomēr kaut kādā veidā taisām selekciju.

Diskusijā par faktiski gadsimtiem senas tradīcijas aizliegšanu tiks uzklausīts arī sabiedrības viedoklis, un to, vai cilvēkiem patīk raudzīties, kā lācis brauc ar riteni, lauva lec caur liesmojošu riņķi vai zilonis stāv uz vienas kājas.

Rīgas Cirka direktore atklāja, ka izrādes ar savvaļas dzīvnieku piedalīšanos ir vispopulārākās.

Lolita Lipinska, Rīgas Cirka vadītāja:

Cilvēki grib redzēt lielas, labas kvalitatīvas atrakcijas ar tiem dzīvniekiem, ko viņi neredz mājās.

Rīgas cirkam savvaļas dzīvnieki nepieder, un šādas izrādes nodrošina ārvalstu mākslinieki no Francijas, Anglijas, Vācijas, Krievijas. Cirka direktore norāda, ka jau vairākus desmitus gadus pastāv starptautiska vienošanās, ka izrādēs netiek izmantoti savvaļā dzimušie dzīvnieki.

Lolita Lipinska, Rīgas Cirka vadītāja:

Cirkos izmanto dzīvniekus, kuri ir reāli vairākās paaudzēs, vismaz trīs paaudzēs, ir dzimuši nebrīvē. Tie ir gan pērtiķi, gan lauvas, gan citi dzīvnieki.

Ministrijā diskusijas varētu ilgt ne vairāk kā sešus mēnešus. Ja pēc tam valdība un Saeima atbalstīs grozījumus dzīvnieku aizsardzības likumā, Latvijā izrādes ar savvaļas dzīvniekiem būs liegtas. Tas Rīgas Cirkam nozīmēs milzīgus zaudējumus.

Video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl