2 komentāri

Dārzs un pilsēta, izmantojot izdomu, ir viegli apvienojami jēdzieni. To centīsies pierādīt Rīgas Tehniskās universitātes pētnieki un brīvprātīgie, kuri rīdziniekiem rādīs un stāstīs, kā izveidot pilsētas dārzus.

Gliemeži uz muguras nes māju, bet pilsētnieki velosipēda kravas kastē līdzi var vadāt dārzu. Mobilos mazdārziņus brīvprātīgie kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes arhitektūras studentiem izgatavo, lai izrādītu rīdziniekiem. Pilsētā māju pagalmos zeme bieži vien nav atbilstoša dārziņa veidošanai, taču šādā dobītē varam ielikt to labāko augsni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Alisa Koroļova
RTU arhitektūras doktorante

Iestādot šāda tipa dobēs, mēs nopērkam zemi, augsni, un mēs zinām, ka tā nav kaitīga, tad varam audzēt gurķus un tomātus, kāpostus un mierīgi lietot pārtikā.

Ar mobilo mazdārziņu paraugiem studenti un brīvprātīgie cer ierosināt rīdziniekus uz dažādām radošām idejām. Pilsētnieki dārzus var veidot visdažādākajās vietās – uz ēku jumtiem, sienām, terasēm. Tāpat arī iekšpagalmi bieži vien ir tukši un nemājīgi. Tehniskās universitātes profesore norāda, ka par pilsētas dārziem iedzīvotājiem interese ir liela, to varēja novērot, veidojot dārzu pie fakultātes Ķīpsalā. Cilvēkiem nepieciešams tikai pirmais impulss, kas tos pamudina uzlabot pilsētas vidi sev apkārt.

Sandra Treija
RTU arhitektūras fakultātes profesore

Ir iespēja ne tikai pasīvi izmantot pagalmus, bet būt aktīvā mijiedarbībā ar vidi un cik daudz tas nozīmē cilvēkam, kad viņš redz, kā aug tas stāds un redz to rezultātu.

Šajā nedēļas nogalē mobilo pilsētas dārzu radītāji dosies pie Juglas iedzīvotājiem, vēlāk plānots apmeklēt arī pilsētniekus Čiekurkalnā, kur paredzēts rādīt un stāstīt par pilsētas dārziem. Ja idejas nokļūs dzirdīgās ausīs, iespējams, drīzumā Latvijas pilsētās būs redzami arvien vairāk tomātu, gurķu un zaļumu stādu starp pilsētu betona mūriem.

TOP komentāri

  • Hm
  • fu
    0 0 0

    fu

    Ēdami gan tie nebūs, .....piesārņotais ar dūmgāzēm pilsētas gaiss dara savu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl