Savs cilvēks – tā par prezidentu Vējoni saka viņa kaimiņi Ogrē

Komentāri

Ziņa par Raimondu Vējoni kā prezidentu trešdien pāršalca visu Latviju, bet tas nav pat salīdzināms ar emocijām, kas valdīja Ogrē – pilsētā, kur nākamais prezidents dzīvo un kur skolojušies viņa dēli.

Ogres Valsts ģimnāzijas muzejā Vējoņa dēla bijusī audzinātāja šķirsta fotoalbumu un atceras izlaidumu pirms 11 gadiem. Toreiz 9. klasi beidza Vējoņa vecākais dēls – Ivo. Nekāds izcilnieks viņš nebija, bet skolotāja puisi atceras kā ļoti pieklājīgu un labi audzinātu. Visvairāk gan atmiņā palicis tieši Ivo tēvs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Uz skolu uz sapulcēm nāca tēvs. [..] Lepnums, ka ogrēnietis un vakar vakarā saņēmu pat zvanu ar apsveikumu, ka re, kur Tava audzēkņa tēvs ir galvenā persona. Tas ļoti priecē,” teic audzinātāja.

Tāda pati reakcija – tikai labi vārdi un lepnums – dzirdami arī no nākamā prezidenta kaimiņiem. Pensionāre Maija ar vīru iekopuši piemājas dobītes, un atceras, ka Vējonis ar sievu, reiz, braucot garām, nav bijuši lepni – piestājuši un paslavējuši par labo darbu.

Savukārt Aivars rāda savu un Vējoņa šīs sezonas veikumu – izravējuši nezāles un sastādījuši rozes, bet pēc tam turpat sētā cepuši desiņas:

“Mēs mēnesi atpakaļ strādājām aiz mājas. Savs cilvēks. Jau tad sievai teicu – Yes, mis president wife. Vārdi piepildījās.”

Ogrē nav palicis nepamanīts arī Vējoņa nu jau par sakāmvārdu kļuvušais sauklis “Vispirms jāierauj!”, ar ko nule kā ievēlētais prezidents vakar vērsās pie Saeimas.

Sociālie tīkli uzreiz reaģēja, jau piedāvājot sagataves krekliņiem un krūzēm, bet tiem, kuri Vējoni pazīst, tas ir tikai vēl viens apliecinājums viņa cilvēcīgumam.

Nākamā pirmā lēdija Iveta šodien nebija mājās. Kā stāsta kaimiņi – nav vēlējusies kameru uzmanību, tāpēc aizbraukusi uz Ķegumu.

“Tā vieta, kur esi dzīvojis daudzus gadus, ir vismīļākā. Intīma telpa, kurā esi pieradis būt. Plānojam turpināt dzīvot Ogrē. Bet tas rada virkni problēmu,” par savu māju pilsētu saka pats jaunievēlētais prezidents.

Skaties video:

Lasi vēl