Savā mūžā apskrējis zemeslodi, bet šovasar devās kalnu pārgājienā – 90 gadus vecais Elmārs Gulbis iedvesmo daudzus

Pievienot komentāru

Elmārs Gulbis ir Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas šaha nodarbību vadītājs. Par sporta skolotāju viņš nostrādājis 65 gadus un visu mūžu veltījis darbam ar skolēniem, un tieši viena no viņa skolniecēm pieteica Elmāru Gulbi “Latvijas lepnuma” balvai. 

“Pie Elmāra Gulbja šahu mācījās spēlēt mans tētis, divi brāļi un tagad es. Elmārs mani mācīja, kaut biju maza – gāju tikai ceturtajā klasē. Par to esmu ļoti pateicīga, jo nu jau gandrīz māku apspēlēt savu brāli. Šogad piedalījos Latvijas čempionātā un ieguvu ceturto vietu,” tā pieteikumā “Latvijas lepnuma” balvai raksta astotās klases skolniece Klaudija Emīlija Roķe.

Pēc Elmāra vārdiem – ikdienas darbs skolā esot tāds pats kā bandiniekam. “Bandinieks dara savu, un es skolā daru. Tas tā līdzīgi,” saka Elmārs.

Pats šahu iemācījies spēlēt kopā ar brāļiem. Par uzvarām gan esot bijuši pamatīgi strīdi.

Šā gada 14. novembrī viņš svinēja 90 gadu jubileju. Tagad, neraugoties uz cienījamo vecumu, Elmārs turpina vadīt šaha nodarbības un aizvien uztur sportisko aktīvo dzīvesveidu. Viņš ir paraugs gan audzēkņiem, gan kolēģiem.

Katru dienu viņš sāk ar rīta rosmi, taču trīs līdz četras reizes nedēļā dodas skriet. Lai sevi uzmundrinātu, viņam ir teiciens: “Piespied, piespied, tu neesi tik sačākstējis, lai nevarētu šo grūtumu pārvarēt!”

Kopš 1971. gada Elmārs Gulbis pieraksta, cik kilometru dienā noskrien. Parasti tie ir vismaz 10 kilometri. Šogad saskaitījis, un izrādās, ka pa šiem gadiem apskrējis zemeslodi pa ekvatoru. Kā sarunā ar portālu Skaties.lv atklāj Elmārs, šovasar viņš devies arī kalnu pārgājienā uz Bulgārijā. Tur viņam izdevies uzkāpt Rilas kalna augstākajā virsotnē Musalā, kas ir 2925 metru augsta.

Šā gada “Latvijas lepnuma” ceremoniju skaties šeit!