“Šausmu ieleja!” Pagastu pārvaldes gatavībā ar traktoriem no dubļiem izvilkt “ātrās palīdzības” auto

Pievienot komentāru

Balvu novada pagastu pārvalžu vadītāji pauž neapmierinātību ar Satiksmes ministriju, jo iedzīvotāju skaita samazinājums reģionos nedrīkst būt iemesls, kāpēc lauku ceļi netiek uzturēti pienācīgā kvalitātē.

Šajās dienās dubļu putrā pārvērtušies valsts ceļi Balvu novada Bērzpils, Tilžas un Krišjāņu pagastā ir tik sliktā stāvoklī, ka daudzviet apturēti skolēnu pārvadājumi ar autobusu; bērni jau kopš aizvadītās nedēļas netiek mājās un nakšņo internātā, bet zemnieki nespējot izvest savu produkciju.

Savukārt “LNT Ziņu” uzrunātie lauku ļaudis jautā – kāda jēga ir maksāt nodokļus, ja viss labums vienalga tiek koncentrēts tikai ap Rīgu un lielajām pilsētām. Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja sauc Saeimas un valdības politiķu attieksmi par laukiem kaitniecisku, jo investīciju nepiešķiršana aizbiedē cilvēkus no reģioniem vēl vairāk.

 

Biruta Bogdane
Balvu novada Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja

Riskantākās situācijas būtu tad, ja kādam vajadzīga “ātrā palīdzība”. Pagaidām vēl nav bijis gadījums, kad cilvēkiem ir jāizsauc akūta gadījuma dēļ. Viņi vienkārši nevarētu iebraukt. Labi, ka pagastam ir traktors, tad brauktu un vilktu laukā to mašīnu, ja vajadzētu kādam cilvēkam uz slimnīcu vai pie ārsta steidzami. Mani vispār nepamierina valsts attieksme pret laukiem, kāda tā ir pašreiz. Man jau šķiet, ka viss iet uz to, lai laukos iedzīvotāju paliktu arvien mazāk.

Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja cer, ka Latvijas Valsts ceļi tiešām pildīs solījumu – uzlabos grants ceļu stāvokli tad, kad tie būs apžuvuši.

Lasi vēl