Saulkrastos daļa veselības aprūpes darbinieku bailēs no Covid-19 plāno atteikties strādāt

11 komentāri
Saulkrastos daļa veselības aprūpes darbinieku bailēs no Covid-19 plāno atteikties strādāt
ULDIS ĀBOLIŅŠ/TV3 ZIŅAS

Covid-19 konstatēts astoņiem “Saulkrastu slimnīcas” darbiniekiem un deviņiem pacientiem, kā arī diviem sociālās aprūpes mājas darbiniekiem un septiņiem klientiem, kā rezultātā bažās par savu veselību daļa no veselajiem personāla darbiniekiem, bet kas nav ārsti, plāno atteikties aprūpēt Covid-19 pacientus, vēsta TV3 Ziņas.

Saulkrastu slimnīca un Saulkrastu sociālās aprūpes māja, kur konstatēta saslimšana, atrodas vienā ēkā. Šo var uzskatīt par Covid-19 perēkli. Saslimuši gan klienti, gan darbinieki – Covid-19 pozitīvs konstatēts vismaz 26 personām. Lai cik dīvaini tas nebūtu, šajā ēkā var brīvi iekļūt. Te arī nav nekādu brīdinājumu par bīstamo situāciju uz bloku, kur bijis augsts Covid-19 risks.

Lasi vēl: Covid-19 atklāts Saulkrastu slimnīcā un sociālās aprūpes mājā

Sākotnējā informācija liecina, – šeit, Saulkrastos, ar Covid-19 saslimušajiem nav nekādu veselības komplikāciju, un pats bīstamākais, kā saka novada domē, Covid-19 te izpaužas bez nekādiem simptomiem. Līdz ar to ir būtiski noskaidrot visas kontaktpersonas.

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis (‘Latvijas Reģionu apvienība”)

“Varbūt ir neliela, kā teica ārsti, deguna kņudināšana. Nav arī temperatūras. Līdz ar to ir ārkārtīgi sarežģīti identificēt, vai kādam ir arī kaut kur apkārt. (..) Šādā gadījumā mēs domājam, būtu labi, ja šeit uz vietas – Saulkrastos – nodrošinātu vismaz vienu dienu mobilo testu veikšanas punktu, kur visas kontaktpersonas varētu šos testus nodot.”

Ar Covid-19 saslimušie slimnīcas un sociālās mājas klienti ir seniori ar īpašām vajadzībām, diennakts uzraudzību. Kā TV3 Ziņām stāsta viena no darbiniecēm, kas nav ārste un kura vēlējās palikt anonīma, tad daļa personāla it kā apsverot iespēju atteikties aprūpēt ar Covid-19 slimos klientus.

Anonīma Saulkrastu slimnīcas un sociālās aprūpes mājas darbiniece

“Cik runāju ar saviem kolēģiem, viņi visi grib iet projām. Viņi nejūtas droši. Viņiem bail, ka to slimību atvedīs uz mājām, jo nav garantijas, ka neviens tur vairs nesaslims. (..) Darbinieki ies prom, viņiem ir bail aprūpēt tos cilvēkus tagad.”

Darbiniece pauž satraukumu, ka, dodoties aprūpēt slimos pacientus, viņiem neesot pienācīgu drošības aizsardzības līdzekļu. Maska, cepure, cimdi un vienreizējais halāts, visticamāk, nepalīdzēs novērst saslimšanu ar Covid-19.

Saulkrastu slimnīcas vadībai atsevišķu darbinieku pretenzijas esot pirmā dzirdēšana. Vienlaikus pat pašvaldībā atzīst, – Covid-19 dēļ tik tiešām esot izveidojusies personāla trūkuma krīze slimnīcā un sociālās aprūpes mājā.

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis (“Latvijas Reģionu apvienība”)

“Situācija ir ārkārtīgi sarežģīta. Šie pacienti ir nepārtraukti aprūpējami. Viss darbs, kas saistās ar pacientiem, ir jāveic šīm māsām. (..) Tiek izskatīta arī iespēja, ka atsevišķus pacientus varētu uz laiku nogādāt pie viņu radiniekiem vai kur citur, uz mājām.”

TV3 Ziņu uzrunātie atsevišķie Saulkrastu iedzīvotāji par Covid-19 perēkli pilsētā gan nesatraucas.
Saulkrastu iedzīvotājs Andris apliecina, ka jūtas normāli un nebaidās, taču vienlaikus arī neizaicina likteni. Veikalos un sabiedriskajās vietās viņš lietojot masku. Uzmanās, bet panika iedzīvotājam neesot iestājusies.

Saulkrastu iedzīvotāja Inese

“Mani tas tiešām nesatrauc, jo tā ir politika. Ja es jums klepotu virsū, kā jūs justos? – pilnīgi normāli!”

Lai mazinātu Covid-19 izplatības risku Saulkrastos, no ceturtdienas, 29. oktobra, visas pašvaldības iestādes pārtraukšot klientu pieņemšanu klātienē.
11 komentāri