Saulītis noliedz, ka “Rīgas satiksmei” draud maksātnespēja

9 komentāri

Trešdien, 6. martā, notika pirmā tikšanās starp jauno “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītāju Ernestu Saulīti un Rīgas domes deputātiem.

Saulītis akcentēja, ka uzņēmumam maksātnespēja nedraudot un kritikā par uzņēmuma līdzšinējo pārvaldīšanu bija izteikti maigāks nekā nupat amatu pametušais Anrijs Matīss. Opozīcijas pārstāvjiem viņa skaidrojumi gan nelikās pārliecinoši.

Kamēr bijušais “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs Anrijs Matīss turpina nākt klajā ar jaunām atklāsmēm par to, kas, viņaprāt, uzņēmumā salaists grīstē, viņa pēctecis Rīgas sabiedriskā transporta vadībā Ernests Saulītis bažas noraida. Kā viņš trešdien vairākkārt apgalvoja domes komitejas sēdē, mēra viņam dotais uzdevums esot tikai viens – nodrošināt “Rīgas satiksmes” maksātspēju. Tā nedraudot, ja vien pilsētas budžetā tiks apstiprināta 130 miljonu eiro dotācija “Rīgas satiksmei”.

“Šobrīd par maksātnespēju vispār nav runas. Tas arī nedraud, ne tikai mēneša laikā. Bet obligāti ir nepieciešams ar šo pašizmaksu apstiprināt pilsētas budžetu. Ja nē, tad mēs jau esam spiesti rīkoties savādāk,” norādīja Saulītis.

Tikmēr uz opozīcijas deputātu jautājumiem, kā vērtē Matīsa atklāsmes par milzu nelietderīgiem tēriņiem pašvaldības uzņēmumā, Saulīša atbildes bija izvairīgas vai noraidošas. Viņš neuzskata, ka “Rīgas satiksmei” būtu jālauž līgums ar “Rīgas karti” par e-talonu sistēmu. Viņš arī nesniedza skaidru atbildi, vai plāno vērsties pret iepriekšējo “Rīgas satiksmes” valdi, lai piedzītu šādu līgumu radītos zaudējumus.

“Ir identificēti līgumi, kuri ir radījuši zaudējumus, šobrīd nevar pateikt, vai tie ir zaudējumi no komercdarbības vai tas ir kaut kas cits. Nekā tāda nav, šajā ziņojumā nav klāt līgumu, lai viņus varētu vērtēt, tātad ir jāvērtē kontekstā, vai šeit pastāv Komerclikumā paredzētie valdes atbildības priekšnoteikumi,” skaidroja Saulītis.

Atbildi par to viņš prasīšot juristiem no malas. Advokātu biroju, kuram šādu izvērtējumu prasīt, meklēšot nākamnedēļ. Jāpiebilst, ka Saulītis savu nākotni ar “Rīgas satiksmi” nesaista – viņš komisijas sēdē teica, ka līdz vasarai plāno atgriezties savā iepriekšējā darba vietā pilsētas Īpašuma departamentā. Līdz tam ar personāla atlases kompānijas palīdzību sameklēs gan jaunu uzņēmuma valdi, gan padomi. Saulīša uzstāšanās domes opozīcijas deputātos pārliecību par nākotni neviesa.

Pabeidzis atbildēt uz deputātu jautājumiem jaunais “Rīgas satiksmes” vadītājs komisijas sēžu zāli pameta. Sarunā ar žurnālistiem viņš atteicās iesaistīties.

9 komentāri