Komentāri

Noteikumi, kas paredzēja sodu par trokšņošanu Rīgā nakts laikā, ar Satversmes tiesas spriedumu ir atcelti. Pašvaldības amatpersonas pauž sašutumu, jo, viņuprāt, nebūs iespējams pasargāt rīdziniekus no trokšņotājiem.

Nakts klubu saimnieki un citi trokšņainas nakts dzīves piekopēji turpmāk būs pasargātāki. Tā uzskata nakts kluba Just līdzīpašniece Inese Zumente. Nakts kluba saimniekus Satversmes tiesā vērsties pamudināja, viņuprāt, nesamērīgie lielie un bieži Rīgas pašvaldības policijas uzliktie sodi. Pietika kaut ar viena kaimiņa sūdzību, un policija varēja piemērot vairāku simtu eiro lielu naudas sodu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Neviens pat neaizdomājās, ka troksni vajadzētu mērīt, kaut gan likums tā nosaka,” tā SIA Irideja 3 valdes locekle Inese Zumente.

Satversmes tiesa konstatēja, ka Rīgas dome, nosakot sodus trokšņotājiem, ir pārsniegusi savas pilnvaras. Tāpēc domes noteikumi ir atceļami. Spriedumā paskaidrots, ka ir Ministru kabineta noteikumi un administratīvo pārkāpumu kodekss, kas nosaka trokšņošanas ierobežojumus.

Tomēr Rīgas domē uzskata, ka tiesas norādītajos noteikumos sodu var piemērot tikai pēc veiktiem trokšņošanas mērījumiem. Reizēs, kad dzīvojamajās ēkās nakts laikā kāds kaimiņš skaļi uzvedīsies, troksni nebūs iespējams izmērīt. ”Šādu troksni nav iespējas izmērīt, nekādi skaņas rādītāji šajā gadījumā nespēlē lomu. Tad, kad atbrauks mērītājs dabīgi, ka tā trokšņa nebūs,” tā Rīgas domes drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītājs Dainis Turlais.

Ministru kabineta noteikumos noteiktie trokšņu mērījumi attiecas uz nakts klubiem un citiem trokšņotājiem, kas ir pastāvīgi, piemēram, būvlaukuma trokšņi.

Savukārt māju ballīšu trokšņotājiem var piemērot administratīvo pārkāpumu kodeksa pantu par sīko huligānismu, Edgars Pastars: ”Tur jau tai intensitātei jābūt nevis vienkārši uzgriezts magnetofons vai pārāk skaļa restorāna mūzika, bet tur jau būs jābūt tādam skandāla piegaršai, kas saistīta ar alkohola patēriņu un lamāšanos.”

Līdz šim Rīgas pašvaldības policija gada laikā sodīja vairākus tūkstošus trokšņotāju. Satversmes tiesas spriedums paredz arī to, ka domes uzliktie sodi ir atceļami un sodītajiem ir iespēja saņemt naudu atpakaļ.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl