Satversmes tiesa lemj par skolēnu skaitu klasē

Komentāri

Jautājums par vidusskolu klašu slēgšanu nonācis Satversmes tiesā. Tā šodien sākusi izskatīt Jaunjelgavas pašvaldības sūdzību par valdības noteikto minimālo skolēnu skaitu 10. klases atvēršanai.

Vidusskolu klašu piepildījums izsaucis plašu rezonansi ne tikai sabiedrībā, bet arī Saeimā, kur viedokļi dalās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šonedēļ Saeima noraidīja priekšlikumu likumā nostiprināt Ministru kabineta tiesības noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu klasē vai klašu grupā. Līdz ar to izglītības iestādes drīkst atvērt 10. klasi tikai gadījumā, ja tajā ir ne mazāk par 10 skolēniem vai 27 audzēkņiem vidusskolas klasēs kopumā.

Saeimas noraidītās izmaiņas valdībai būtu devušas tiesības noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu visā izglītības iestādē kopumā. Piemēram, ja skolā klasi nav iespējams piepildīt, bet pašvaldība apzinās, ka bērnu skaits trīs gadu laikā pieaugs, klases būtu iespējams saglabāt.

Tagad satrauktas par nākotni ir skolas, kuras tuvākajos gados varētu neiekļauties noteiktās normās un tādējādi būtu apdraudēta to pastāvēšana.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl