Satversmes tiesa lemj par skolēnu skaitu klasē

Komentāri

Jautājums par vidusskolu klašu slēgšanu nonācis Satversmes tiesā. Tā šodien sākusi izskatīt Jaunjelgavas pašvaldības sūdzību par valdības noteikto minimālo skolēnu skaitu 10. klases atvēršanai.

Vidusskolu klašu piepildījums izsaucis plašu rezonansi ne tikai sabiedrībā, bet arī Saeimā, kur viedokļi dalās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šonedēļ Saeima noraidīja priekšlikumu likumā nostiprināt Ministru kabineta tiesības noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu klasē vai klašu grupā. Līdz ar to izglītības iestādes drīkst atvērt 10. klasi tikai gadījumā, ja tajā ir ne mazāk par 10 skolēniem vai 27 audzēkņiem vidusskolas klasēs kopumā.

Saeimas noraidītās izmaiņas valdībai būtu devušas tiesības noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu visā izglītības iestādē kopumā. Piemēram, ja skolā klasi nav iespējams piepildīt, bet pašvaldība apzinās, ka bērnu skaits trīs gadu laikā pieaugs, klases būtu iespējams saglabāt.

Tagad satrauktas par nākotni ir skolas, kuras tuvākajos gados varētu neiekļauties noteiktās normās un tādējādi būtu apdraudēta to pastāvēšana.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl