Komentāri
Satversmes tiesa atsakās rosināt lietu pēc Rīgas domes pieteikuma saistībā ar skolotāju algām

Izgāzusies Rīgas domes iecere ar Satversmes tiesas palīdzību apturēt skolotāju algu reformu. Satversmes tiesa atteikusies ierosināt lietu, un šis lēmums nav pārsūdzams.

Galvaspilsētas pašvaldība bija vērsusies tiesā, lai torpedētu izglītības ministra Kārļa Šadurska īstenoto pedagogu algu reformu. Domes ieskatā, reforma diskriminē galvaspilsētas skolotājus, jo daudziem reformas dēļ samazinājusies alga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiesa Rīgas domei atbildējusi, ka šī lieta uz to neattiecas. Savukārt Šadurskis uzskata, ka vairākās Rīgas skolās algas sarukušas nevis jaunā modeļa dēļ, bet tāpēc, ka pašvaldība neatbilstoši pārdalījusi skolotāju algām piešķirto dotāciju.

Skolu direktori pieprasa labot algu modeli: Uz skolēniem skatāmies kā uz staigājošiem depozītiem

Izglītības iestāžu direktori pieprasa labot jauno skolotāju algu modeli. Daudzās pašvaldībās mērķdotācija tika būtiski samazināta. Direktori norāda uz vairākām kļūdām aprēķināšanas sistēmā, kuras Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji tagad sola ņemt vērā. Bet pagaidām pedagogu motivācijas fondā tiks ieskaitīta sāpju nauda – 1,7 miljoni eiro.

Pēc pirmo jauno algu aprēķināšanas, skolu direktoriem sakrājušās dusmas. Vissāpīgākais ir tas, ka daudzās pašvaldībās mērķdotācijas apjoms samazinājās.

Lasi vēl