Satversmes sapulces sasaukšanas gadadienā prezidents aicina būt pārliecinātiem par Latviju un uzticīgiem tai

2 komentāri
Satversmes sapulces sasaukšanas gadadienā prezidents aicina būt pārliecinātiem par Latviju un uzticīgiem tai
LETA

Svinot 97.gadskārtu kopš Latvijas Satversmes sapulces sasaukšanas dienas, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina iedzīvotājus būt pārliecinātiem par Latviju un uzticīgiem tai, informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienesta vadītāja Ilze Salna.

Prezidents atgādina, ka Latvijas Satversmes sapulces pieņemtais valsts pamatlikums uzturēja ļaudīs cerību uz brīvības atgūšanu okupācijas laikā, uz tā pamata tika atjaunota arī valstiskā neatkarība, bet šodien Satversmē nolemtais mūs iedvesmo turpmākajiem darbiem Latvijas labā.

“Satversmes sapulce vainagoja Latvijas tautas apvienošanos vienā valstī. Savus delegātus Latvijas nākotnes izlemšanai ievēlēja visi jaunās valsts novadi – Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale. Ievēlēto deputātu vidū bija ievērojamākie Baltijas latviešu, Latgales latviešu un Latvijā dzīvojošo mazākumtautību pārstāvji. Kopā Latvijas nākotni veidoja Jānis Čakste un Rainis, Francis Trasuns un Francis Kemps, Pauls Šīmanis un Mordehajs Dubins,” atgādina Vējonis.

Satversmes sapulces sasaukšanas gadadienā prezidents aicina godināt mūsu valsts dibinātājus, “kuru godprātīgais darbs un ticība Latvijai ir devusi iespēju šodien mums pašiem lemt savu un savu bērnu nākotni”.

“Būsim pārliecināti par Latviju un uzticīgi tai! Būsim vienoti ap mūsu sarkanbaltsarkano karogu un Latvijas Satversmes sapulces doto Satversmi, lai Latvija būtu mūžam plaukstoša!” svinīgajā dienā aicina Valsts prezidents.

1.maijā tiek svinēta Latvijas Satversmes sapulces sasaukšanas gadadiena. 1920.gada 1.maijā tautas ievēlēti priekšstāvji – pirmais vēlētais parlaments – sāka darbu pie Latvijas pamatlikuma, kas nostiprināja nesen izveidotās valsts pamatus un ļāva tai attīstīties turpmākajos gados.