Satraukumu izraisījusi VARAM iecere reformēt Dabas aizsardzības pārvaldes darbību

5 komentāri

Dabas draugu satraukumu izraisījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iecere reformēt Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) darbību – atņemt tai vairākas funkcijas un tās atdot Valsts vides dienesta (VVD) pārziņā.

Nozares ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) atsaucas uz pirms vairākiem gadiem veiktu auditu, kurā esot konstatēta funkciju pārklāšanās, savukārt pašā pārvaldē gandrīz visas vadošās amatpersonas aicina reformu apturēt, to uzskatot par sasteigtu un ”neprofesionāli virzītu”.

“Dabas aizsardzības pārvalde pret to pamatoti iebilst. Pirmkārt, mūs nedaudz izbrīnīja atsauce uz auditiem, tieši otrādi – auditos bija secināts, ka katra iestāde veic funkcijas savā jomā, un katrai iestādei šīs funkcijas ir jāveic. Nekāda dublēšanās nebija norādīta,” intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” norādīja DAP ģenerāldirektora vietniece Gunta Gabrāne.

Vienlaikus Gabrāne norādīja, ka abas iestādes veic makšķerēšanas un zvejas kontroli, DAP to veic deviņās vietās. “Mums ir vienošanās ar VVD, kurš kurās vietās veic. Mēs to darām aizsargājamās dabas teritorijās, un tas izriet no līdzekļu taupīšanas režīma,” bilst Gabrāne.

Kā iepriekš vēstīts, VARAM izdevusi rīkojumu par vairāku DAP uzdevumu nodošanu VVD. 

Savukārt DAP amatpersonas ir nosūtījušas vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, kurā lūdz izvērtēt šobrīd notiekošā DAP reorganizācijas procesa tiesiskumu, kā arī nodrošināt demokrātiskus un caurspīdīgus lēmumu pieņemšanu.