Satraucoša tendence! Vecāki izvēlas nevakcinēt bērnus

4 komentāri

Rūpes par bērnu veselību jāuztic speciālistiem, nevis jāpaļaujas uz izlasīto anonīmos interneta forumos. Šādu aicinājumu ārsti izsaka vecākiem, kuri nevēlas vakcinēt savus bērnus, dažādu aizspriedumu vadīti. 

Mediķus satrauc tas, ka, atsakoties vakcinēt savas atvases, vecāki pakļauj riskam ne tikai savus, bet arī citu bērnus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējos gados sabiedrībā vērojama tendence nevakcinēt bērnus, pamatojoties uz dažādām aizdomām par vakcīnu nelabvēlīgo ietekmi uz veselību. Tomēr ārsti aicina domāt par savām atvasēm un laikus nodrošināties pret dažādām saslimšanām.

Valsts izstrādājusi Imunizācijas plānu, kurā noteikts vēlamais vakcinēto jaundzimušo skaits. Lai gan potēta ir lielākā daļa bērnu, plāna mērķus nav izdevies sasniegt, kas nozīmē, ka Latvijā aug mazuļi, kuri nav pasargāti no tādām novēršamām slimībām kā tuberkuloze, difterija vai stingumkrampji.

Pašlaik par valsts naudu bērni tiek vakcinēti pret 13 slimībām. Tomēr, neraugoties uz to, kopš 2000. gada Latvija ir zaudējusi 35 bērnus, kas miruši no infekcijām, kuras var kontrolēt ar vakcīnām.

Ārsti novērojuši, ka vecāki visbiežāk maldīgu informāciju par vakcīnu kaitīgumu gūst no žurnāliem un interneta avotiem. Speciālisti aicina šaubu ēnu kliedēt, pirms potēšanās konsultējoties ar mediķiem.

Speciālisti norāda, ka valstiskā līmenī būtu jānosaka bērnu obligāta vakcinācija, ņemot piemēru no valstīm, kur līdzīga prakse jau tiek īstenota.

Piemēram, kaimiņos Lietuvā nepotētu bērnu vecākiem jāsedz puse ārstēšanās izdevumu, ja bērns tomēr sasirdzis ar vakcīnkontrolējamu slimību.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Nevienam nenovēlu
  +5 +5 0

  Nevienam nenovēlu

  Kad esi reāli saskāries ar vakcīnu blaknēm, tad tur pat vairs nav ko domāt. Diemžēl manu draugu ģimene ar to ir saskārusies, un ir grūti noskatīties, kā pēc kompleksās vakcīnas bērns degradējas, un garīgā ziņā pārvēršas par dārzeni...
 • Ingara
 • Leena
  +4 +4 0

  Leena

  Internetā nav tikai anonīma un apšaubāma informācija par negatīvo vakcinācijas pusi, ir reāli cilvēki, reāli stāsti par izpostītām dzīvēm. Ir diemžēl bērni, kuri pēc vakcinācijas iegūst smagas komplikācijas. Un kur ir šī statistika?

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl