8 komentāri

Eksperti satraukušies, ka “Dievs, svētī Latviju” solistu izpildījumā bieži ir kļūdaina un neprofesionāla, tāpēc dziedāt Latvijas valsts himnu soloizpildītājiem būtu jāaizliedz.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas priekšsēdētāja Raita Karnīte, himnas dziedājumos vērojamas kļūdas un neprecizitātes, un tam esot sekas. Kļūdas jūtamas pat koru izpildījumā Dziesmu svētkos. Šobrīd eksperti, piesaistot arī citas iesaistītās puses, skaidros, – vai kļūdas himnas izpildījumos ir būtiskas. Ja ir, tad tālāk tikšot skaidrots, kādas sekas tas atstāj un kas jāmaina likumdošanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Raita Karnīte
Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas priekšsēdētāja

Himna ir valsts simbols, un pret valsts simboliem ir jāizturas ar lielu uzmanību. Drīzāk mūziķi, nevis eksperti ir satraukušies par to, ka himnas normatīvais regulējums ir labs un pareizs, bet nav īpaši labs šī regulējuma izpildījums. Tas nozīmē, ka himnas izpildījumā ir kļūdas un neprecizitātes. Tam ir divas nozīmīgas sekas, – tiek kropļota himna un himnu izpilda kori, kuri arī pārņem neprecīzo dziedājumu, un šīs te kļūdas ir jūtamas. Mūsu konsīlijā ir tāda problēmas risināšanas forma, mēs pulcēsim tos, kas ir ar šo problēmu saistīti. Gan tos, kas ir saistīti ar himnas likumdošanu, gan mūziķus.

Zinātnieki par himnas nekvalitatīvo izpildījumu sagatavos ziņojumu un ar to informēs visas atbildīgās iestādes, kā arī amatpersonas.

TOP komentāri

 • Līga
  +4 +4 0

  Līga

  šis ir pilnīgs stulbums! manuprāt, aizliedzot izpildīt himnu sirnsīgās, aizkustinošās versijās, mēs nevis vairojam patriotismu, bet izrādām formālu attieksmi. Neviens jau to himnu speciāli šķībi nedzied! un tā es arī Karnītes komentārā nedzirdēju konkrētas pretenzijas, tikai vispārīgas frāzes
 • s
  +3 +3 0

  s

  Viena "literaturas speciāliste"kritizē latviešu literatūras klasiku, tagad viena "mūziķe" grib aizliegt tautai dziedāt himnu.Varbūt paliksim katrs pie savas jomas.Visu cieņu Karnītes kundzes ekonomistes pieredzei un padomiem, bet...neliksim likumu rāmjos visu mūsu dzivi!
 • Rinalds Locmelis
  +1 +1 0

  Rinalds Locmelis

  Jālemj par Obligātu himnas pareizizpildīšanas macību, jau no bērndārza 🤣🤣🤣

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl