Satiksmes drošības eksperti aicina pagaidām nemainīt ziemas riepas

Pievienot komentāru

Laikapstākļi mūs pagaidām nelutina, jo pavasaris jau gandrīz ir pusē, bet joprojām ir auksts, naktīs un rītos piesalst, ir slidens un nereti arī snieg, tāpēc satiksmes drošības eksperti aicina pagaidām nemainīt ziemas riepas uz vasaras riepām, jo tas krasi palielina avāriju risku, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Šonedēļ netālu no Salaspils uzņemtie kadri parāda, ka vairākas automašīnas tur saskrējās, jo bija slidens un daļa autovadītāju bija jau nomainījusi ziemas riepas uz vasaras.

Vismaz vēl divas nedēļas saglabāsies risks, ka termometra stabiņš naktīs noslīdēs zem nulles, var būt pat vēl aukstāk. Tas nozīmē, ka autoceļi agrajās rīta stundās var apledot. Šajos mainīgajos laika apstākļos var veidoties arī tā saucamais “melnais ledus”.

“Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova

“Apledojums, kurš nav redzams ar aci, bet ir ļoti bīstams. Visātrāk un visbiežāk viņš veidojas uz ceļu posmiem, kas iet gar ūdenstilpnēm, meža apvidū, kā arī uz tiltiem un pārvadiem. Mūsu kolēģi, Latvijas autoceļu uzturētāji, kuriem ziemas sezona jau ir beigusies, ir pagarinājuši šo ziemas dispečeru darbu. Šis darbs nakts stundās arī turpinās.”

“900 sekundes” ar satiksmes drošības ekspertu Oskaru Irbīti veica eksperimentu un kādā autostāvvietā Rīgā saskaitīja, cik daudzi jau nomainījuši ziemas riepas saviem auto, bet cik – to vēl nav izdarījuši. Pēc Oskara aplēsēm patlaban riepas nomainījuši jau aptuveni 10% autobraucēju. Vienā rindā no 16 auto divas automašīnas jau ir sagatavojušās vasaras sezonai. Ja riepas ir vasaras, jābrauc tikai pa dienu, no rīta braukt nedrīkst, saka eksperts.

Ziemas riepas, kad slīd, pasargās daudz labāk. Turklāt tie, kas ziemas riepas jau ir nomainījuši, apdraud uz ceļa arī pārējos.

Satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis

“Tas ir pats bīstamākais, jo es ar savām ziemas riepām nobremzēšu, bet tas aiz muguras nenobremzēs. Nevajadzētu steigties uz autoservisu mainīt ziemas riepas. Nu pagaidām. Galu galā vasaras riepas sāk strādāt tikai no +5 grādiem. Labāk pazaudēt pusmilimetru no ziemas riepām, nekā apskādēt visu mašīnu. Apvelšanās uz jumta grāvī maksās daudz vairāk nekā riepu nodilums par pusmilimetru.”

Arī TV3 aptaujātie autovadītāji atzīst, ka labāk ar riepu maiņu pašlaik nogaidīt.

Uldis, kurš kalpo baznīcā, norāda, ka no rītiem ir tā, kā ir. Viņš izbrauc ap lkst. 6.00 no rīta, kad vēl ir mīnusi. Šādos apstākļos esot drošāk ar ziemas riepām braukt.

Arī sabiedrisko attiecību speciāliste Ivita norāda, ka rrēķinās, ka “daba ir daba, katrs gads atšķiras un tas, ka ir aprīlis, nebūt nenozīmē, ka var justies droši ar vasaras riepām”. Viņai ir jābrauc arī ārpus Rīgas.

Ražošanas vadītājs Aleksandrs

“Ceļi ir slideni, apledojuši… Kas agrāk brauc uz darbu kā es, labāk ilgāk pabraukt ar ziemas riepām.”

Tāpēc satiksmes drošības eksperti iesaka mainīt ziemas riepas ne ātrāk kā pēc divām nedēļām.