Sastrēgumi: uz matemātikas eksāmenu no Jūrmalas uz Rīgu skolnieks brauc ar divriteni

0 Komentāru
Sastrēgumi: uz matemātikas eksāmenu no Jūrmalas uz Rīgu skolnieks brauc ar divriteni
Foto: LETA

Vidusskolēni šodien kārtoja matemātikas eksāmenu, kurš daudziem Rīgas skolēniem nāca ar dubultu satraukumu. Pirms gada – gaidot Austrumu partnerības samitu, eksāmens speciāli tika pārcelts par dienu agrāk, taču Rīgas centra skolēnus no stresa tas diemžēl nepaglāba.

Tādus sastrēgumus ceļā uz skolu un pie tam vēl matemātikas eksāmena dienā, kad teju vai izšķiras nākotne, 12.klases skolēni nebija pat iedomājušies.  ”Mani vecāki nevarēja atvest, jo bija tie sastrēgumi un vajadzēja braukt ar riteni. Būtu veduši, bet teica, lai es nebraucu, jo viņi varbūt kavēs,” stāsta Eduards.

Eduards visu ceļu no Jūrmalas līdz Āgenskalnam bija spiests braukt ar velosipēdu. Lai nenokavētu eksāmena sākumu plkst. 10.00, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, kā arī citu Pārdaugavas un centra skolēni bija piekodināti no mājām izbraukt vismaz pusotru stundas agrāk nekā parasti.

”Sastrēgumi bija traki, bija ļoti grūti tikt uz skolu, jo visa satiksme bija pilnībā apstājusies, bet nu ar to bija jārēķinās,” stāsta Agnese.

Daži skolā ieradās pat divas stundas pirms eksāmena un laiku izmantoja vielas atkārtošanai. Izglītības satura un eksaminācijas centram nav informācijas, ka pirms matemātikas eksāmena būtu noplūduši uzdevumi un kāds tos censtos pārdot internetā, un, lai izvairītos no moderno tehnoloģiju izmantošanas špikošanā, visiem skolēniem savi mobilie telefoni bija jāatstāj ārpusē.

Kamēr eksaminācijas zālē klusums, un jau kā 15 minūtes skolēni iegrimuši matemātikas un ģeometrijas uzdevumos, spriedze skolas lejasstāvā.  Pusotru stundu pa sastrēgumu stresu nomocījusies drīz vien skolā ieskrien vēl viena meitene. Nokavējušajiem tika ļauts eksāmena darbu rakstīt ilgāk – tikpat minūtes, cik nokavēts.

Daži skolotāji radušos sauc situāciju par nenormālu. Lai sastrēgumu stress neatstātu negatīvas sekas uz skolēnu koncentrēšanos, gala pārbaudījuma diena būtu bijusi jāpārceļ pēc samita. Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolotāja Iveta Ratiniece: ”Šis stress, dažam labam skriešana vairākus kilometrus uz skolu nebūs sekmējis labākus rezultātus eksaktajos priekšmetos, konkrēti matemātikā.”

Tikmēr Eduards, kurš ar velosipēdu brauca no Jūrmalas, pēc 4 stundu ilgā matemātikas eksāmena tomēr iznāca ārā atvieglots: ”Uzdevumi bija vienkāršāki nekā man šķita, ka viņi būs. Manuprāt, vajadzēja būt grūtākam.”

Līdz ar matemātikas visi obligātie eksāmeni vidusskolēniem beigušies. Pirms aizvērt skolas durvis pavisam, vēl priekšā izvēles eksāmeni.
0 Komentāru