Saslimstībai ar Covid-19 vēršoties plašumā, varētu ierobežot plānveida pakalpojumus slimnīcās

0 Komentāru
Saslimstībai ar Covid-19 vēršoties plašumā, varētu ierobežot plānveida pakalpojumus slimnīcās
PAULA ČURSKTE, LETA

Šonedēļ eksperti spriedīs, kādus plānveida pakalpojumus slimnīcās, iespējams, no nākamās nedēļas nepieciešams mazināt, pirmdien, 26. oktobrī, preses konferencē sacīja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Vaicāta, kas šobrīd šķietami šie pakalpojumi varētu būt, viņa sacīja, ka no ātrajām lielo slimnīcu reakcijām tās varētu būt dienas stacionārā veiktās operācijas, ko uz kādu laiku varētu apturēt, lai mobilizētu personālu tieši Covid-19 un ar citām slimībām saistīto pacientu aprūpei.

Iespējams, mazinās arī kaut ko no neiroloģijas, teica VM valsts sekretāre, uzsverot, ka noteikti tiks turpināta onkoloģisko pacientu aprūpe un aizvien tiks sniegta neatliekamā palīdzība.

Preses konferencē Mūrmane-Umbraško iepazīstināja ar pirmdien, 26.oktobrī, Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē lemto un sacīja, ka no rīta pieņemts lēmums slimnīcām gatavoties Covid-19 pozitīvo pacientu pieaugumam. Eksperti esot nonākuši pie secinājuma, ka iepriekšējās nedēļas saslimstība parādīsies slimnīcās septiņu dienu laikā, uzsverot, ka jo vairāk pozitīvo gadījumu atklāts, jo lielāka iespēja, ka pieaugs slimnīcās stacionēto skaits.

Pēc viņas paustā, stacionēto Covid-19 pozitīvo personu skaits ir pieaudzis no 7% līdz 10%, un Slimību profilakses un kontroles centra eksperti prognozējot, ka tas varētu pieaugt līdz 12,5%. “Svarīgi, ka sākam gatavoties šim palielinājumam, kas ir iespējams, ja nenostabilizēsim situāciju kā tādu šonedēļ un nākamnedēļ,” teica Mūrmane-Umbraško.

Vienlaikus sēdē lemts, ka attiecībā uz slimnīcu darbu izsludināts oranžais gatavības režīms. Slimnīcas šonedēļ pastiprināti gatavoties iespējamam pacientu skaita pieaugumam šīs nedēļas beigās un jaunnedēļ.

Vienlaikus šonedēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests strādā ar reģionālajām slimnīcām, lai veidotu tā sauktās “tranzīta nodaļas”. Viņa skaidroja, ka tās ir nodaļas, kurās ieved pacientus ar aizdomām uz Covid-19, un tajās pacienti uzturas zināmu laiku – kamēr tiek veikta diagnoze un pieņemts lēmums par personas ārstēšanu.

“Tad lemjam, vai pacientam ārstē tikai Covid-19 vai bez tā nepieciešams ārstēt arī citas saslimšanas. Šādas nodaļas pasargā slimnīcas personālu, jo šajās tranzītnodaļās personāls strādā īpašas piesardzības režīmā,” akcentēja VM valsts sekretāre.

Galerija: Latvijas mediķu ikdiena Covid-19 pandēmijas laikā

Plānots, ka šīs nedēļas laikā tiks sagatavota informācija par terapijas gultām, lai saprastu, kur šīm gultām jābūt nosacīti brīvām, ja rodas nepieciešamība. Papildus plānots spriest par to, uz kurām slimnīcām pacienti varētu tikt pārvesti.

VM valsts sekretāre norādīja, ka līdz piektdienai VM strādās pie konkrēta plāna, kā mobilizēt savus darbus, tostarp gultu apjomu, ko slimnīcas vienmēr patur rezervei Covid-19 pacientu stacionēšanai, kā arī runā par plānveida pakalpojumiem, ko no nākamās nedēļas varētu mazināt.

0 Komentāru