Saslimšanas ar Covid-19 dēļ uz laiku pārtraukta bērnudārza “Sprīdītis” darbība Alūksnē

0 Komentāru
Saslimšanas ar Covid-19 dēļ uz laiku pārtraukta bērnudārza “Sprīdītis” darbība Alūksnē

Ņemot vērā saslimušo ar Covid-19 un viņu kontaktpersonu skaitu, uz laiku pārtraukta bērnudārza “Sprīdītis” darbība Alūksnē, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa.

Ievērojot Slimību profilakses kontroles centra (SPPKC) rekomendāciju, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis (ZZS) izdevis rīkojumu no 15.janvāra līdz 28.janvārim pārtraukt bērnudārza darbību.

Spudiņa sacīja, ka šajā laikā iestādes vadītājs nodrošinās SPKC un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rekomendāciju izpildi, kā arī informēs iestādes darbiniekus un vecākus par izmaiņām iestādes darba organizācijā.

Viņa atgādināja, ka daudziem vecākiem darba specifikas dēļ nav iespēja strādāt attālināti, bet ir nepieciešams atbalsts bērna pieskatīšanai. Tāpēc ir iespēja izmantot vienreizēju slimības palīdzības pabalstu. To izmaksās 60% apmērā no pabalsta pieprasītāja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas par iepriekšējiem 12 kalendārajiem mēnešiem.

Pabalstu neizmaksās, ja persona strādā, veic saimniecisko darbību un gūst ienākumus vai personai piešķirts cits sociālās apdrošināšanas pabalsts vai dīkstāves atbalsts.

Lai pabalstu saņemtu, cilvēkam nepieciešams iesniegt iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA). Atbalsts paredzēts ģimenēm, kurās aug bērni vecumā līdz desmit gadiem.

Lai saņemtu pabalstu, jāsagatavo izziņu no izglītības iestādes, ka tā ir uz noteiktu laiku slēgta sakarā ar karantīnu, izziņu no darba devēja, ka tas noteiktajā laikā nevar nodrošināt vecākam darba veikšanu attālināti, kā arī ir nepieciešams aizpildīt VSAA veidlapu slimības palīdzības pabalsta pieprasījumam. Šie dokumenti jāiesniedz VSAA.

SPKC dati liecina, ka kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits Alūksnes novadā pašlaik ir 96 cilvēki.

LETA jau vēstīja, ka nedēļas sākumā saslimšana ar Covid-19 tika apstiprināta divām audzinātājām.
0 Komentāru