Komentāri

Latvijas iedzīvotājiem Līgosvētku svinēšana ir cieši saistīta ar dažādu tradīciju ievērošanu. Kādas tradīcijas Līgosvētku laikā visbiežāk ievēro Latvijas iedzīvotāji?

Izrādās, ka visbiežāk Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā kā savu Līgosvētku tradīciju norādījuši, ka šašlika cepšanu (71%) un ugunskura kurināšanu (68%). Nākamās Līgosvētku laikā biežāk ievērotās tradīcijas ir Līgu un Jāņu sveikšana (52%), jāņusiera vai alus gatavošana un baudīšana (attiecīgi 50% un 45%), kā arī Līgo dziesmu dziedāšana vai klausīšanās (43%).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aptuveni trešdaļa iedzīvotāju pērk vai paši saplūc jāņuzāles (36%), pin vainagus (34%), apmeklē Līgosvētku pasākumus (32%), sagaida saullēktu (32%) vai arī dzer kvasu (31%).

Jāatzīmē, ka papardes zieda meklēšana nav populārāko Līgo tradīciju vidū – tikai aptuveni desmitā daļa (12%) iedzīvotāju atzīst, ka Jāņu rītu sagaidīs, meklējot papardes ziedu. Kopumā Līgosvētkus svin absolūtais vairākums Latvijas iedzīvotāju, jo tikai 4% iedzīvotāju norādījuši, ka Līgosvētkus nesvin.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl