Komentāri

Latvijas iedzīvotājiem Līgosvētku svinēšana ir cieši saistīta ar dažādu tradīciju ievērošanu. Kādas tradīcijas Līgosvētku laikā visbiežāk ievēro Latvijas iedzīvotāji?

Izrādās, ka visbiežāk Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā kā savu Līgosvētku tradīciju norādījuši, ka šašlika cepšanu (71%) un ugunskura kurināšanu (68%). Nākamās Līgosvētku laikā biežāk ievērotās tradīcijas ir Līgu un Jāņu sveikšana (52%), jāņusiera vai alus gatavošana un baudīšana (attiecīgi 50% un 45%), kā arī Līgo dziesmu dziedāšana vai klausīšanās (43%).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aptuveni trešdaļa iedzīvotāju pērk vai paši saplūc jāņuzāles (36%), pin vainagus (34%), apmeklē Līgosvētku pasākumus (32%), sagaida saullēktu (32%) vai arī dzer kvasu (31%).

Jāatzīmē, ka papardes zieda meklēšana nav populārāko Līgo tradīciju vidū – tikai aptuveni desmitā daļa (12%) iedzīvotāju atzīst, ka Jāņu rītu sagaidīs, meklējot papardes ziedu. Kopumā Līgosvētkus svin absolūtais vairākums Latvijas iedzīvotāju, jo tikai 4% iedzīvotāju norādījuši, ka Līgosvētkus nesvin.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl