Šašliks un ugunskura kurināšana – tā vairums iedzīvotāju raksturo savas Līgosvētku tradīcijas

Pievienot komentāru

Latvijas iedzīvotājiem Līgosvētku svinēšana ir cieši saistīta ar dažādu tradīciju ievērošanu. Kādas tradīcijas Līgosvētku laikā visbiežāk ievēro Latvijas iedzīvotāji?

Izrādās, ka visbiežāk Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā kā savu Līgosvētku tradīciju norādījuši, ka šašlika cepšanu (71%) un ugunskura kurināšanu (68%). Nākamās Līgosvētku laikā biežāk ievērotās tradīcijas ir Līgu un Jāņu sveikšana (52%), jāņusiera vai alus gatavošana un baudīšana (attiecīgi 50% un 45%), kā arī Līgo dziesmu dziedāšana vai klausīšanās (43%).

Aptuveni trešdaļa iedzīvotāju pērk vai paši saplūc jāņuzāles (36%), pin vainagus (34%), apmeklē Līgosvētku pasākumus (32%), sagaida saullēktu (32%) vai arī dzer kvasu (31%).

Jāatzīmē, ka papardes zieda meklēšana nav populārāko Līgo tradīciju vidū – tikai aptuveni desmitā daļa (12%) iedzīvotāju atzīst, ka Jāņu rītu sagaidīs, meklējot papardes ziedu. Kopumā Līgosvētkus svin absolūtais vairākums Latvijas iedzīvotāju, jo tikai 4% iedzīvotāju norādījuši, ka Līgosvētkus nesvin.

Lasi vēl