Komentāri
“Saskaņai” pietuvinātais un par zagtu auto tirgošanu tiesātais kļuvis par Rīgas Centrāltirgus gaļas paviljona vadītāju
Foto: Facebook

Ar Rīgas domē valdošo partiju “Saskaņa” saistītais Arturs Zolotihs, kurš turklāt tiek tiesāts par zagtu automašīnu tirgošanu organizētā grupā, kļuvis par Rīgas Centrāltirgus gaļas paviljona vadītāju, vēsta žurnāls “Ir”. Par vainīgu zādzībā Zolotihs jau atzīts divās tiesu instancēs.

Policija Zolotihu kopā ar vēl pieciem puišiem aizturēja 2009. gadā. Kompānija saukta pie atbildības par zagtas mantas iegādāšanos un tirgošanu organizētā grupā, zinot, ka tā iegūta noziedzīgā ceļā.

Krimināllietu izskatījušas divas tiesu instances, atzīstot grupas dalībniekus par vainīgiem, bet spriedums vēl nav stājies spēkā, jo viens no tiesātajiem iesniedzis kasācijas sūdzību. Zolotihu tiesa atzinusi par vainīgu un piespriedusi nosacītu cietumsodu uz pusotru gadu.

Prokuratūras apsūdzībā teikts, ka banda ieguvusi zagtas automašīnas un pārdevusi tālāk, izjaucot spēkratus pa detaļām. Izmeklēšanā noskaidrots, ka 2009.gada jūlijā bija nopirktas divas zagtas mašīnas “Audi”, bet septembrī vēl viens zagts “Audi”. Pēdējo pirkumu izjaukt un pārdot banda nepaspēja, jo policija kompāniju aizturēja.

Tiesvedība turpinās kopš 2010. gada, un šā gada janvārī arī apelācijas instancē grupas dalībnieki atzīti par vainīgiem, taču spriedums vēl nav stājies spēkā, jo viens apsūdzētais iesniedzis kasācijas sūdzību. Zolotiha advokāts Vladimirs Kelims atzīst, ka puisis vainu atzinis jau uzreiz un sodu pieņēmis kā pelnītu. Uzreiz pēc aizturēšanas 2009. gada rudenī Zolotihs pusgadu pavadīja cietumā, jo tiesa noteica šādu drošības līdzekli.

Kopš pagājušā gada jūlija Zolotihs ir Centrāltirgus gaļas paviljona vadītājs. Centrāltirgus pārstāvis Ivars Jakovels apgalvojis, ka Zolotihs amatu ieguvis, pamatojoties uz personāla daļas rīkotā konkursa rezultātiem. Puisis par labāko esot atzīts, jo viņam bijusi iepriekšēja pieredze kā mazumtirdzniecības veikala vadītājam.

Uzņēmuma rīcībā neesot informācijas par Zolotiha iesaisti tiesvedības procesos, “bet paldies par sniegto informāciju, tuvākajā laikā to pārbaudīsim un izvērtēsim”. Jakovels piebildis, ka tirgus gaidīs tiesas spriedumu un tad arī skatīsies, vai fakts, ka tirgus darbinieks ir tiesāts par smagu noziegumu, var kaitēt viņa tālākajai karjerai.

Darbu pašvaldības uzņēmumā Zolotihs ieguvis drīz pēc tam, kad par tirgus valdes locekli kļuva Andris Morozovs. Abus saista sports – Morozovs dibinājis sporta biedrības, kuru dalībnieks ir arī Zolotihs. Gan Zolotihs, gan Morozovs atteikušies komentēt, kā Zolotihs nokļuvis gaļas paviljona vadībā.

Zolotiha publicētās fotogrāfijas “Facebook” rāda, ka viņš aktīvi sporto kopā arī ar Saeimas deputātu no “Saskaņas” Andreju Elksniņu. Zolotihs redzams arī 2014.gada mītiņā pret bankas “Citadele” pārdošanu, kuru pirms Saeimas vēlēšanām organizēja “Saskaņa” un tai draudzīgās organizācijas.

Foto


Centrāltirgus ir Rīgas pašvaldībai 100% piederošs uzņēmums, kurā akciju turētāja pilnvarotais pārstāvis ir “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs.

Plašāk par Zolotihu TV3 ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl