Komentāri

Partijas Saskaņa Saeimas frakcija sagatavojusi izglītības ministra Kārļa Šadurska demisijas pieprasījumu. Opozīciju neapmierina skolotāju algu reforma un labojumi Izglītības likumā, paredzot atbrīvot nelojālos pedagogus.

Šadurska partijas biedri uzskata, ka demisijas pieprasījums ir Saskaņas mēģinājums novērst iedzīvotāju uzmanību no problēmām Rīgā. Ministrs arī pētījis, kāpēc vairākās skolās Rīgā pedagogi saņēmuši ievērojami mazāk. Atklātās dīvainības liecinot par kaitniecību no pašvaldības vadības puses.

Tikmēr Rīgas mērs Nils Ušakovs jau vakar sociālajā tīklā Facebook aicināja saviem sekotājiem paust neuzticību izglītības ministram Šadurskim. Partijas līdera aktivitātes bez ievērības neatstāja Saskaņas Saeimas frakcijas deputāti. Šorīt viņi sagatavoja oficiālu demisijas pieprasījumu Šadurskim, un deputātiem par to būs jābalso kādā no tuvākajām parlamenta sēdēm.

Saskaņa skaidro, ka demisijas pieprasījuma iemesli ir divi. Skolotāju algu reforma un labojumi Izglītības likumā, paredzot nelojālu pedagogu atlaišanu. Tikmēr izglītības ministrs paziņoja, ka ir pētījis, kāpēc vairākās prestižās Rīgas skolās pedagogiem alga sarukusi. Atklātais liecinot par apzinātu kaitniecību no Rīgas domes vadības puses.

Neizpratni par algu aprēķiniem galvaspilsētā pauž arī Šadurska partijas biedri. Solvita Āboltiņa akcentēja, ka Šadurskis var rēķināties ar stingru partijas atbalstu arī turpmāk. Arī Zaļo un Zemnieku savienība un Nacionālā apvienība neuzticības balsojumā būs Šadurska pusē. Koalīcijas partneri gan sagaida no ministra skaidrojumus par algu reformu.

Opozīcijā esošās Reģionu apvienība un No sirds Latvijai šobrīd vairāk sliecas atbalstīt ministra demisiju. Tomēr par to lems pēc izglītības ministra uzklausīšanas.

Lasi vēl