Sārti, melni un pat pūkaini – Dabas muzejā apskatāma “Tomātu parāde”

Pievienot komentāru
Sārti, melni un pat pūkaini – Dabas muzejā apskatāma “Tomātu parāde”
SINTIJA ZANDERSONE, LETA

Trešdien, 21. augustā, Latvijas Dabas muzejā atklāja tradicionālo tomātu izstādi “Tomātu parāde 2019”.

Tomātu izstādē, kas norisināsies līdz 25. augustam, vienkopus var apskatīt vairāk nekā 400 dažādas tomātu šķirnes. Izstādē iespējams aplūkot gan Latvijas selekcionāru jaunākās, gan pasaulē jau labi zināmās un ievērību ieguvušās tomātu šķirnes, ko savos dārzos izaudzējuši pašmāju kolekcionāri.

Izstādē piedalās Dārzkopības entuziastu kluba “Tomāts” biedri no dažādiem Latvijas novadiem un ilggadējie sadarbības partneri – zemnieku saimniecība “Neslinko”. Tās kolekcionāri piedāvās apskatīt sen zināmas tomātu genofonda šķirnes.

Valdis Pūliņš no Talsiem izstādē izrāda savu jauno tomātu kolekciju, tai skaitā daudzveidīgos ķiršu tomātus. Valmieras nodaļu izstādē pārstāv Natālija Zeltiņa ar savu karalisko tomātu kolekciju. Linda Grotupe no Rīgas izrāda pūkaino un zaļo tomātu šķirnes, bet biedrības jaunākā kolekcionāre Darja Jurjeviča prezentē melno tomātu šķirnes.

Kā ierasts, izstādes laikā var iegādāties un pasūtīt tomātu sēklas, kas reģistrētas Valsts augu aizsardzības dienesta reģistrā un saņemt konsultācijas no Latvijas tomātu audzētājiem.