Sargi sevi un tuvākos! Latvijai strauji tuvojas gripas epidēmija

0 Komentāru
Sargi sevi un tuvākos! Latvijai strauji tuvojas gripas epidēmija

Agrāk nekā citus gadus Latvijā sākusies gripas sezona. Reģistrēti jau vairāk nekā simts slimnieki, no kuriem viens slimnīcā miris.

Lielākā slimības izplatība gan gaidāma vēl pēc mēneša. Mediķi brīdina, ka šosezon dominējošais gripas vīrusa paveids esot īpaši bīstams ir gados veciem cilvēkiem.

Turklāt mediķi brīdina arī par to, ka iespēja saslimt ar gripu šoziem ir ļoti liela. Līdz šim visvairāk inficēto reģistrēts Rīgā, tomēr arī pārējās Latvijas pilsētās gripas slimnieku ir daudz.

Slimību profilakses un kontroles centrā apkopotā informācija liecina, ka pēdējās nedēļas laikā straujākais gripas slimnieku skaita pieaugums bijis Jelgavā, Jūrmalā un Liepājā.

Raina Nikiforova, SPKC epidemoloģe:

Gripa šogad sākusi izplatīties ātrāk nekā parasti. Jau kādas trīs nedēļas mēs redzam, ka gripas gadījumu skaits ir daudz lielāks nekā pagājušajā sezonā šajā laika periodā. Pagājušogad mums uz gada beigām bija nedaudz vairāk par 10 gadījumiem, bet šogad ir vairāk nekā 100 gadījumi.

Šogad Latvijā cirkulē vairāki gripas vīrusi, bet dominējošais ir Latvijā iepriekš reti sastopams šīs vīrusa infekcijas paveids, kas līdz šim vairāk bija sastopams Dienvidu puslodē un atsevišķās Eiropas valstīs.

Raina Nikiforova, SPKC epidemoloģe:
Jebkurš gripas vīruss visvairāk apdraud tieši vecos cilvēkus, un neatkarīgi no vecuma, ja pacientiem ir kādas hroniskas saslimšanas, kas var sarežģīt gripas klīnisko gaitu. Šajā sezonā gripas vīruss mazāk skars jaunus pieaugušos, bet vairāk vecāka gadagājuma cilvēkus virs 65 gadiem.

Epidēmijas līmeni gripas izplatība gan vēl nav sasniegusi, tomēr, ja pieturēsies ziemīgi laikapstākļi jau drīzumā gripas slimnieku skaits strauji palielināsies. Infektoloģijas centrā secina, ka pamatā infekcija iegūta no ģimenes locekļiem vai darba kolēģiem. Pacienti gan atvesti ar ātro palīdzību, gan atnākuši paši uz uzņemšanas nodaļu.

0 Komentāru