1 komentārs

Saņēmuši pērienu no Valsts prezidenta, Saeimas deputāti tagad sola tā dēvētos “bamšļus” jeb lielās alus plastmasas pudeles aizliegt ātrāk nekā pēc trim gadiem. Valdošajā koalīcijā gan ir dažādi viedokļi, kad tieši tam jānotiek. Raimonda Vējoņa atgrieztais likumprojekts ceturtdien, 25. maijā, Saeimā atkal sāka savu izskatīšanas procesu.

Pēc alus ražotāju lobija spiediena plāni aizliegt stiprināto alu lētajās divlitru plastmasas pudelēs atkāpās tālākā nākotnē – Saeima termiņu atlika līdz 2020. gadam. Tomēr, kad šķita, ka kaujas jau noslēgušās, iejaucās Valsts prezidents, kurš likumu atgrieza Saeimā atkārtotai izskatīšanai. Prezidents uzskata, ka alus ražotājiem pilnīgi pietiktu ar gadu, lai “divlitreņu” ražošanas līnijas nomainītu pret citām.

Tomēr Nacionālā apvienība, kas līdz šim visaktīvāk izvērsusi cīņu pret “divlitrenēm”, uzskata, ka tam jānotiek vēl ātrāk. Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji, kuri iepriekš viscītīgāk ieklausījās alus ražotājos, gan tik straujai rīcībai nav gatavi. Savukārt trešais koalīcijas partneris – “Vienotība” -, kuras deputāti iepriekš dalījušies, nostājoties gan alus ražotāju, gan alkoholisma apkarotāju pusē, pagaidām nesteidz nosaukt konkrētu termiņu, no kura “bamšļiem” jāpazūd.

Lai mazliet attālinātos no partiju ķīviņiem, kompromisa variantu varētu izstrādāt Zemkopības ministrija, bet Saeimas kārtējais balsojums par “divlitreņu” aizliegumu varētu notikt 15. jūnijā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl