Saņemta informācija, ka ģimenes ārsti neskaidrību par vakcīnu piegādi dēļ pagaidām nepieraksta rindā seniorus

4 komentāri
Saņemta informācija, ka ģimenes ārsti neskaidrību par vakcīnu piegādi dēļ pagaidām nepieraksta rindā seniorus
EPA / SCNAPIX

Saņemta informācija, ka ģimenes ārsti nepieraksta seniorus rindā uz vakcināciju pret Covid-19, jo pagaidām precīzi nezina, kad būs pieejamas vakcīnas, mikroblogošanas vietnē “Twitter” ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

“Kā informēja Veselības ministrija, šodien 8300 senioru saņems uzaicinājumu sazināties ar ģimenes ārstu, lai vakcinētos pret Covid-19.  Tomēr ir saņemta informācija, ka ģimenes ārsti nepieraksta seniorus rindā uz vakcināciju, jo pagaidām precīzi nezina, kad vakcīnas būs pieejamas,” norāda SPKC.

SPKC atgādina, ka Vakcinācijas procesa organizatori ir aicinājuši ģimenes ārstus veidot rindu, lai brīdī, kad vakcīnas būs pieejamas, varētu pakāpeniski un secīgi vakcinēt visus, kuri ir pieteikušies un iekļauti rindā. Vakcīnas ārstu praksēm piegādās pakāpeniski katru nedēļu.

Uz kādas “Twitter” lietotājas jautājumu, kad tiks novērsta reģionu diskriminācija, jo, kā norāda lietotāja, Rīgā un tās apkārtnē viss notiek, bet tālākos novadus vakcīnas nesasniedz, Vakcinācijas procesa organizatori “Twitter” atbildējuši, ka vakcīnu pasūtījumi šonedēļ tika piegādāti ģimenes ārstiem un vakcinācijas iestādēm visā Latvijā. “Solidaritātes princips ievērots, nemazinot mazos ģimenes ārstu pasūtījumus, kas ir ārpus Rīgas un lielajām pilsētām,” uzsver Vakcinācijas projekta birojā.

Veselības ministrijas jaunākā informācija liecina, ka, turpinot senioru vecumā virs 70 gadiem vakcināciju, šodien nākamie vairāk nekā 8300 seniori šajā vecumā saņems uzaicinājumu sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai veiktu vakcināciju pret Covid-19. Uzaicinājums tiks nosūtīts īsziņā un arī e-pastā. Uzaicinājumi tiek nosūtīti uz to kontaktinformāciju, ko seniori norādījuši, piesakoties manavakcina.lv vai pa tālruni 8989.

Uzaicinājums nosūtīts tiem iedzīvotājiem, kuri vēlējās vakcinēties teritorijā, kurā ir arī viņa ģimenes ārsta prakse un šī ģimenes ārstu prakse nodrošina vakcinācijas pakalpojumus. Tie iedzīvotāji, kas ir vecumā virs 70 gadiem un vēl nav pieteikušies savai vakcīnai, tiek aicināti reģistrēties pie sava ģimenes ārsta, pa tālruni 8989 vai vietnē manavakcina.lv.

Kopumā 521 ģimenes ārsts visā Latvijā nodrošinās šodien uzrunāto senioru pakāpenisku vakcināciju. Ģimenes ārsta pienākums ir iekļaut šo iedzīvotājus savas ārsta prakses vakcinācijas rindā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē pirmie seniori vecumā virs 70 gadiem, kas bija pieteikušies manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, tika aicināti vakcinēties uz trīs Rīgas slimnīcām.

Vakcinācija Latvijā norit pēc prioritāro grupu principa – patlaban uzsākta trešās prioritārās grupas vakcinācija, kurā vakcīnu pret Covid-19 var saņemt seniori vecumā virs 70 gadiem, kas ir pieteikušies vakcīnai kādā no trīs veidiem: vietnē manavakcina.lv, pa tālruni 8989 vai pie sava ģimenes ārsta.

Kopumā manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 vakcīnai pret Covid-19 pieteikušies vairāk nekā 123 000 iedzīvotāju.