Saņemot apstiprinājumu par Brandava aizturēšanu, “Rīgas satiksmes” valde lems par viņa atstādināšanu

0 Komentāru
Saņemot apstiprinājumu par Brandava aizturēšanu, “Rīgas satiksmes” valde lems par viņa atstādināšanu
IEVA LENIŠA, LETA

Ja tiks saņemts apstiprinājums no tiesībsargājošajām iestādēm par SIA “Rīgas satiksme” darbinieka Aleksandra Brandava (GKR) aizturēšanu, uzņēmuma valde sasauks ārkārtas sēdi, lai lemtu par viņa atstādināšanu no amata, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis.

Brandavs patlaban ir valdes loceklis SIA “Rīgas karte”, Elektronisko norēķinu un projektu daļas vadītājs “Rīgas satiksmē” un patiesā labuma guvējs pilnsabiedrībā “Rīgas mikroautobusu satiksme”.

“Rīgas satiksmes” nu jau bijušais pagaidu vadītājs Anrijs Matīss februāra sākumā atsauca atļauju Brandavam apvienot amatus “Rīgas satiksmē” un “Rīgas kartē”. Mēneša laikā viņam bija jāizlemj kurā uzņēmumā darbu turpināt, taču Brandavs tobrīd izņēma darba nespējas lapu.

“Kopš tā brīža viņš uzņēmumā nav bijis. Ja arī viņš ir aizturēts, tad tas nav noticis “Rīgas satiksmes” telpās un uzņēmumā neviens par to nav informēts. Ja tiks saņemts oficiāls apstiprinājums, ka aizturētā persona tiešām ir Brandavs, valde lems par viņa atstādināšanu no amata,” sacīja Zaķis.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paziņojis, ka otrdien sācis kriminālprocesu par valsts un privāto akcionāru kopuzņēmuma “Rīgas karte” amatpersonas izdarītiem, iespējams, noziedzīgiem nodarījumiem, proti, kukuļdošanu un starpniecību kukuļošanā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētais ir partijas “Gods kalpot Rīgai” (GKR) biedrs, “Rīgas kartes” valdes loceklis, “Rīgas satiksmes” darbinieks Brandavs.

KNAB vēsta, ka krimināllietas materiāli satur ziņas par kukuļa nodošanu starpniekam tālākai nodošanai amatpersonām, lai tās, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu darbības kukuļa devēja interesēs.

Krimināllietas izmeklēšana šobrīd ir sākuma stadijā. Detalizētāku informāciju par konkrēto kriminālprocesu KNAB sniegs, līdzko tas būs iespējams, nekaitējot izmeklēšanas interesēm.

0 Komentāru