Sandra Kalniete izdod atmiņu grāmatu par Latvijas diplomātiskā dienesta vēsturi

1 komentārs

”Lidoju uz Šveici atvērt pārstāvniecību ar jakā iešūtiem sešiem tūkstošiem dolāru” – šī ir tikai viena no raibajām epizodēm kādreizējās diplomātes, tagad Eiroparlamenta deputātes Sandras Kalnietes atmiņu grāmatā “Cinītis”. Grāmata ir atskats uz Latvijas diplomātisko ceļu kopš Latvijas neatkarības atgūšanas, un Kalniete tajā stāsta arī par mazāk zināmām aizkulišu cīņām.

Šī būs Sandras Kalnietes piektā grāmata, šoreiz darbs veltīts atjaunotās Latvijas diplomātiskajam dienestam, kuras pirmsākumos Kalniete bija aktīva līdzdalībniece. Sevišķi spilgta bijusi epizode – Latvijas pārstāvniecības atvēršana Šveicē 90.-tajos. Lai 6000 dolāru nenolaupītu bandīti vai tie netiktu pazaudēti, naudu iešuva Kalnietes jakā, un, sirdij drebot, viņa devās uz Šveici.

”Naudu uz Šveici pārskaitīt nevarēja! Iedeva skaidrā naudā, kopā ar kantora grāmatu. Mobilo telefonu nav – pa ievērojamu summu ministrija ļauj noīrēt radio telefonu, kuram kaste ir šāda, ar to uz pleca es staigāju ANO mītnē, biju vislabāk ekipētā,” atceras Kalniete.

Ļoti nozīmīgas ir arī diplomātiskās spēles, kuru rezultātā Latvijai ”caur adatas aci” izdevās sasniegt mērķi pievienoties gan NATO, gan Eiropas Savienībai. Atmiņās izklāstītas diplomātiskās cīņas Francijā par Latvijas īpašumu atgūšanu un mūsu valsts atpazīstamības veicināšanu, Dziesmu svētku iekļaušanu UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā mantojuma sarakstā.

Foto: LETA

Izrādās, sprunguļus Latviešu centieniem izvilkt starptautiskajā saulītē mūsu kultūras sasniegumus sprauduši mūsu kaimiņvalsts diplomāti.

”Tad, kad iesniedzām UNESCO mantojumā dainas, Lietuvas vēstniece viņas “noraka”. Neticami bezkaunīgi, izmantoja savus statusu, esot vērtēšanas komisijas otrā persona. Tad skandāls bija tik liels, arī UNESCO, un Barona dainu skapi ierakstīja pasaules arhīva atmiņu reģistrā,” stāsta Kalniete.

Grāmata būs noderīga lasāmviela jaunajiem un topošajiem Latvijas diplomātiem, jo 20 gadu laikā pasaule ir mainījusies līdz nepazīšanai.

”Viņi ir normālas valsts diplomāti. Mēs nebijām normālas valsts diplomāti. Valsts vēl bija jāizveido. Tā ir tā atšķirība,” norāda grāmatas autore.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl