Samilzusī problēma veselības jomā reģionos: Latvijā trūkst pustūkstotis ārstu!

1 komentārs
Samilzusī problēma veselības jomā reģionos: Latvijā trūkst pustūkstotis ārstu!
LETA

Latvijā kopumā valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēm trūkst 513 ārstu. Sliktākā situācija ir tieši reģionālajās slimnīcās.

Kā risināt samilzušo problēmu, ka medicīnas studenti izvēlas strādāt Rīgā, nevis ārpus tās – par to trešdien, 30. martā, Veselības ministrija diskutēja ar visām iesaistītajām pusēm.

Kā svarīgākos motivējošos apstākļus, lai dotos darbā uz reģioniem, studenti norāda dzīvesvietas nodrošinājumu, motivējošu atalgojumu un bērniem nodrošinātu vietu bērnudārzā.

Reģionālo slimnīcu pārstāvji tikmēr sūrojas, ka pašvaldības cenšas iespēju robežās nodrošināt, taču tam neesot rezultātu. Studenti gan apgalvo, ka daudzi strādāt reģionos vēlas, taču par darba iespējām un piedāvātajām priekšrocībām darbā ārpus Rīgas esot pārāk maz informācijas.

Foto

Alīda Vāne, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības pārstāve:

Visas pašvaldības cenšas nākt pretim ar dzīvojamo platību, ar stipendijām, un konkurējam savā starpā, bet tas Rīgas vilinājums ir lielāks diemžēl studentiem.

“Reģionālās slimnīcas saka, ka tās visu piedāvā un viss ir izdarīts, studenti nenāk. Bet students reāli šo nezina, plus mēs varam sākt diskusiju par to, ka arī Rīgā trūkst ārstu,” LNT Ziņām stāsta kāds medicīnas students.

Veselības ministrija sola, ka mēģinās uzlabot informācijas apriti starp jaunajiem ārstiem un slimnīcām reģionos.

Video

1 komentārs