Samilzusi problēma – Latvijas skolās trūkst latviešu valodas un literatūras skolotāju

2 komentāri

Latvijas skolās trūkst latviešu valodas un literatūras skolotāju, un tas ir laikā, kad daudzi saka, – šodien valoda ir īpaši jāsarga. Izglītības ministrijā apgalvo, ka tiek sagatavots pietiekams skaits pedagogu, taču Latvijas Universitātē apgalvo pretējo un skaidro, ka gadā tiek sagatavoti tikai septiņi vidusskolas latviešu valodas skolotāji par budžeta līdzekļiem.

Šajā rudenī daudzas vispārizglītojošās skolas īpaši asi izjūt latviešu valodas un literatūras skolotāju trūkumu. Trūkst arī citu pedagogu, taču latviešu valodas skolotāju trūkums ir salīdzinoši jauna problēma, kuru daudzās skolās risina, esošajiem pedagogiem palielinot slodzi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas skolu interneta portālā redzams, ka brīvās skolotāju vietas ir rēķināmas vairākos desmitos. Latviešu valodas skolotāju vakances izceļas ar vislielāko skaitu.

Taču Izglītības un zinātnes ministrijā apgalvo, ka kopējais jauno skolotāju skaits valstī ir pietiekams.

Bieži vien ir tā, ka skolās skalotājs nepieciešams tikai uz nepilnu slodzi. Izglītības un zinātnes ministrijā apgalvo, ka valsts līmenī ir nodrošināti pedagogu pārkvalifikācijas kursi un arī citas papildu izglītības iespējas, lai esošie pedagogi varētu risināt daļējo kolēģu trūkumu.

Tāpēc ministrijas pārstāve uzskata, ka vairumā gadījumu pedagogu trūkumu iespējams risināt vietējās izglītības pārvaldes ietvaros.

Izglītības ministrijā nevēlas atklāt kopējo trūkstošo pedagogu skaitu, jo tas skaits esot ļoti mainīgs un neradot patiesu problēmas atspoguļojumu. Mācību gada sākumā tas ir šķietami liels, bet turpmākā laikā lielākā daļa skolu spējot atrisināt skolotāju trūkumu.

Izglītības ministrijā apgalvo, ka universitātēs Latvijā sagatavo pietiekamu skaitu jauno pedagogu. Taču Latvijas Universitātē apgalvo pretējo. Šeit fakultātē sagatavo tikai septiņus jaunus latviešu valodas skolotājus gadā.

Runa ir par vidusskolas latviešu valodas skolotājiem, kurus Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē par budžeta līdzekļiem sagatavo tikai septiņus gadā.

Bieži tiek minēts, ka pedagoģijas izglītību ieguvušie studenti nevēlas strādāt skolā. Taču arī šo priekšstatu apgāž Latvijas Universitātes profesores novērojums, jo pagājušajā gadā no divpadsmit absolventiem desmit sāka darbu skolā. Secinājums ir tāds, ka, pretēji Izglītības ministrijas apgalvojumam, Latvijā tiešām jauni pedagogi tiek sagatavoti pārāk maz.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl