Komentāri

Labākajās deviņdesmito gadu tradīcijās skandāls izcēlies starp pašmāju dārzeņu audzēšanas smagsvariem. Zemnieku saimniecība Jaunkrasti apsūdz reiderismā savu jumta organizāciju – kooperatīvu Baltijas dārzeņi, kas mēģinājis uzspiest savu apsardzi ražotnei un ietekmēšanai noalgojis bijušo Drošības policijas priekšnieku Jāni Reiniku. Kooperatīvs savukārt Jaunkrastiem pārmet vēlmi tikt vaļā no saistībām ar maksātnespējas shēmu palīdzību.

Zemnieku saimniecība Jaunkrasti izveidojusi perspektīvu uzņēmumu, kurā apstrādā un fasē Latvijā audzētas bietes. Uzņēmums ietilpst kooperatīvā Baltijas dārzeņi, taču starp darījumu partneriem uzliesmojis konflikts. Biešu audzētāji sapratuši, ka biznesa plānā kļūdījušies aprēķinos – vārīto biešu pašizmaksa bijusi aprēķināta pārāk zema, bet ekskluzīvais pārdošanas līgums ar kooperatīvu neļāva sameklēt izdevīgākus pircējus.

Jaunkrastiem izveidojās parādi, kooperatīvs savukārt ieturēja vairāku gadu laikā uzkrāto parādu, un uzņēmums palika bez apgrozāmajiem līdzekļiem.

Jaunkrasti sūdzas, ka jumta organizācija tagad grib ar reiderisma paņēmieniem atņemt ražotni. Pie tās vārtiem piebraukuši džipi, piedāvājot savu apsardzi, un kā juridiskais padomdevējs piesaistīts bijušais Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks, par kura darbībām Jaunkrasti sola vērsties KNAB.

Foto

Reinika mobilais telefons šodien bija izslēgts vai ārpus zonas. Zem Berņa acs redzams zilums – viņš piekauts kādā saviesīgā pasākumā pirtī, un uzskata, ka tas noticis tieši viņa aktīvās darbības dēļ, aizstāvot Jaunkrastu intereses.

Pēc Baltijas Dārzeņu versijas, apsardzes pakalpojumu piedāvāšana bijis draudzīgs žests, kas pārprasts. Apvainojumus par reiderisma shēmām kooperatīvs kategoriski noraida, un oponentus vaino mēģinājumā izsaimniekot pašus Jaunkrastus. Strīda risinājumu iesaistītās puses mēģinās rast novembra sākumā, kad sasaukta kooperatīva kopsēde.

Lasi vēl