Samazinoties studentu skaitam, LLU slēdz kopmītnes

3 komentāri

Studentu pilsētā Jelgavā Latvijas Lauksaimniecības universitāte ir spiesta slēgt vairākas kopmītnes.

Studentu pilsētā Jelgavā Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ir spiesta slēgt vairākas kopmītnes. Sarūkot studentu skaitam, arī dienesta viesnīcas tai kļuvušas liekas. Lai augstskola neciestu zaudējumus, pieņemts lēmums no vairāk nekā 700 gultas vietām atteikties.

LLU ir desmit dienesta viesnīcas ar vairāk nekā 2700 gultas vietām. Šajā mācību gadā augstskola no divām kopmītnēm ir spiesta atteikties, jo nav vairs studentu, kas tās piepilda.

“Par cik studentu skaits pēdējo septiņu gadu laikā ir samazinājies, līdz ar to arī dzīvojošo studentu skaits dienesta viesnīcās samazinājies. Patlaban mēģinām nokomplektēt, lai šīs dienesta viesnīcas būtu aizpildītas. Un tos naudas līdzekļus, kurus ietaupīsim, mēs mēģināsim ieguldīt tālāk dienesta viesnīcu attīstībai, lai studentiem šie dzīves apstākļi būtu labāki,” saka LLU direktors Andrejs Garančs.

Tomēr augstskola nesūdzas – faktiski šajā studiju gadā uzņemts tāds pats studentu skaits kā pērn – vairāk nekā 1200. Viena no dienesta viesnīcām ir iekonservēta, gaidot labākus laikus.

“Skatoties nākotnē, tomēr mēs prognozējam, ka studentu skaits varētu saglabāties vai pat palielināties, tai skaitā uz ārvalstu studentu rēķina, jo arī šogad esam palielinājuši [studentu skaitu] uz ārvalstu studentu rēķina. Un tad jau varētu domāt par šīs te iekonservētās dienesta viesnīcas izmantošanu,” saka  LLU komunikācijas un mārketinga centra vadītāja Lāsma Līcīte.

Otru slēgto kopmītni, kas ir bijusi vissliktākā stāvoklī no visām pārējām dienesta viesnīcām, ir doma nodot VAS “Valsts nekustamie īpašumi”. Tur informēja, ka, ja valsts vajadzībām ēka nebūs vajadzīga, to, visticamāk, rīkojot izsoli, varētu pārdot.

 

TOP komentāri

 • Hedviga
  +7 +7 0

  Hedviga

  Atkal tendenciozs virsraksts!
  Studentiem ir izdevīgāk braukt ar savu auto (kopā sametoties) no Dobeles, Rīgas, Bauskas, Tukuma apkaimes, nekā maksāt bargu naudu par kopmītnēm. Citi īrē dzīvokļus kopīgi, jo tur nav koju trokšņa, ir sava virtuve un vannas istaba ar karstu ūdeni cauru diennakti, un maksāt sanāk tikai bik vairāk. Arī Rīgā dara tāpat. Likvidētajās kopmītnēs stāvoklis sen nebija vairs labs. 3. kojas daudz neatšķīrās no padomju laika, kas es tur dzīvoju. Tā ka tā slēgšana nav tikai uz studentu skaita samazināšanās rēķina.
 • srg
  +3 +2 -1

  srg

  Paldies valdībai!Viņu plāni īstenojas!Drīz vairs vispār nebūs kas mācās!Mītnes varēs atdot NATO,lai skraida apkārt ar saviem nodrellētajiem ieročiem!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl