Samazinās Lielbritānijā mītošo latviešu skaits

13 komentāri

Sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) arvien nekust ne no vietas. Tas skaidrojams ar politisko nestabilitāti pašā Lielbritānijā un konfliktiem britu valdības iekšienē par izstāšanās sarunu taktiku.

Tas viss, protams, arvien rada neskaidrību par savu nākotni tiem ļoti daudzajiem Latvijas iedzīvotājiem, kas mīt britu salās. Pēdējo gadu tendences gan liecina, ka latviešu skaits Anglijā sarūk.

Lielbritānijā mīt aptuveni 100 000 Latvijas iedzīvotāju, no kuriem vairums tur dzīvo gadiem ilgi, daudzi nopirkuši savu mājokli, iekārtojušies stabilā darbā un par atgriešanos dzimtenē nedomā. Tomēr neziņa par to, kas notiks pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES moka daudzus. Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže atzīst, ka jautājumu loks, uz kuriem šobrīd nav atbilžu ir ļoti plašs.

Daudziem cilvēkiem gan Anglija joprojām ir sapņu zeme, kur tie dodas ar cerībām nopelnīt. Ņemot vērā, ka Lielbritānijā nav stingra iebraucēju uzskaite, šo situāciju izmanto arī noziedznieki, kas savus tautiešus iegrūž verdzībā. Septembra sākumā Lielbritānijas policija atrada 10 vergus, kas bijuši spiesti dzīvot ļoti bēdīgos apstākļos un faktiski strādājuši par velti. Aizdomās par cilvēktirdzniecību aizturēti seši Latvijas valstspiederīgie.

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl