Samazinājušies ziedojumi labdarībai no privātpersonām un uzņēmumiem

2 komentāri
Samazinājušies ziedojumi labdarībai no privātpersonām un uzņēmumiem

Covid-19 dēļ, kad uzņēmumi un privātpersonas piesardzīgāk rīkojas ar naudu, krities ziedojumu apmērs atsevišķām labdarības organizācijām. Tas apgrūtina iespēju palīdzēt nabadzīgajām ģimenēm sagatavot visu nepieciešamo jaunā mācību gada sākšanai.

Palīdzības organizācijas ”Labdarības lapa” noliktava Rīgā ir pilna ar dažādām saziedotām lietām. Taču šobrīd te trūkst skolas somu, kas būtu piepildītas ar kancelejas precēm, kuras sūtīt nabadzīgo ģimeņu bērniem. Četru gadu laikā ”Labdarības lapa” pirmo reizi izjūt naudas ziedojumu dramatisku kritumu no privātpersonām un uzņēmumiem. Tāpēc “Labdarības lapa” aicina cilvēkus atsaukties, lai trūcīgo ģimeņu atvasēm piepildītu skolas somas un būtu ko vilkt mugurā.

“Šis ir iepirkts no pagājušā gada krājumiem, ziedojumiem, kas bija domāti pārtikas precēm, bet mēs esam to novirzījuši, lai šogad iegādātos skolniekiem preces, jo tās mums šogad tiešām trūkst. Pieprasījumu ir daudz, bet mums nav īsti, ko likt iekšā,” pauda labdarības biedrības “Labdarības lapa” vadītāja Amanda Grase.

Līdz šim izdevies sarūpēt 40 skolas somu komplektus no organizācijas esošajiem krājumiem. Piepildītās skolas somas vēl gaida 110 nabadzīgo ģimeņu bērni.

Grase norādīja, ka palīdzēt sagatavoties skolai var, atvedot skolas somas ar kancelejas precēm uz “Labdarības lapas” noliktavu. Var ziedot arī finansiāli, tad organizācija sapērk paši visu vajadzīgo un nogādā ģimenēm. Ja konkrēti cilvēks ir izteicis vēlmi palīdzēt konkrētai ģimenei, tiek izteiktas pazīmes un ziedotāji sagādā ne tikai skolas preces, bet pievieno klāt arī kādus saldumus, dāvanu, kādu jaunu kleitu skolai.

Nabadzīgie lauku ļaudis šobrīd lūdz šai labdarības organizācijai baltos kreklus un blūzes, melnas bikses un svārkus 1.septembrim, lai bērnus svinīgi ietērptu, bet nav ko viņiem aizsūtīt.

Labdarības organizācija lūdz cilvēkus saziedot arī bērnu un jauniešu ikdienas apģērbu, virsdrēbes un sevišķi vajadzīgi sporta apģērbi ar sporta apaviem. Aicina gan ziedot izmazgātas lietas bez caurumiem un kas nav novalkātas.

Labdarības biedrības “Labdarības lapa” brīvprātīgā Māra Antone-Kūķe, norāda, ka trūkst bikses, kreklu un džemperu bērniem, sākot no pieciem gadiem, kā arī pusaudžiem vecumā līdz 14 gadiem.

Palīdzības lūdzēji ir vecāki, kuri visiem spēkiem cenšoties cīnīties ar nabadzības sekām. Lielākoties tās ir daudzbērnu ģimenes, vientuļās māmiņas, ģimenes, kurās dažādu apstākļu dēļ tikai viens no vecākiem strādā.

“Daudzas ģimenes ir ļoti pateicīgas, jo viņi nezina, kā citādi to paveikt. Protams, kaut kā jau viņi sagatavos bērnus skolai, bet tad būs nesamaksāti komunālie maksājumi, ekonomēs uz pārtiku, jo citu resursu nav,” tā Grase.

Tāpat “Labdarības lapa” aicina atsaukties cilvēkus, kas no Rīgas brauc uz dažādiem reģioniem un pa ceļam varētu no noliktavas paņemt vajadzīgās mantas un nogādāt palīdzību prasošajām ģimenēm. Kontakti atrodami “Labdarības lapas” “Facebook” kontā.