1 komentārs
Salmiņš nepieciešamības gadījumā būtu gatavs liecināt par oligarhu darbībām laikrakstā “Diena”
Ieva Čīka / LETA

Bijušais laikraksta “Diena” vadītājs Uldis Salmiņš nepieciešamības gadījumā būtu gatavs liecināt par oligarhu darbībām laikrakstā “Diena”, intervijā žurnālam “Ir” atzinis Salmiņš.

Jautāts, vai būtu gatavs sniegt liecības Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), vai arī tās jau ir sniegtas, Salmiņš atbildējis, ka to nav darījis, taču nepieciešamības gadījumā būtu gatavs liecināt, lai gan pierādīt notikušo nevar. “Es īsti nevaru neko pierādīt. Protams, ka varu liecināt, [bet] neesmu nekādus diktofonus līdzi nēsājis,” viņš sacījis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt jautāts, vai, ņemot vērā viņa zināšanas par to, kas bija patiesie īpašnieki “Dienā” un Rīgas tirdzniecības ostā (RTO), Andrim Šķēlem, Aināram Šleseram un Aivaram Lembergam būtu bijis jāsēž uz apsūdzēto sola oligarhu lietā, viņš atbildējis: “Domāju, ka nē. Uz sola jau var sēdēt, bet notiesāt var par to, ka kāds ir darījis likumā neatļautas lietas. Šeit ir runa vienīgi par ētiku.”

Viņš arī norāda, ka oktobra sākumā viņa publiskotajā blogā izklāstītais par to, kā oligarhi un īpaši ārpus “Rīdzenes sarunām” palikušais Šķēle regulēja laikrakstu, ir “atmiņu daiļliteratūras stilā ieturēts pārstāsts”, bet, jautāts, kas viņu pamudinājis nākt klajā ar šādu “oligarhu “kretīnmenedžera” grēksūdzi”, Salmiņš atbildējis: “Es negribu piekrist formulējumam. Tā nav grēksūdze, pirmkārt. Neuzskatu sevi par kretīnu menedžeri. Iekšēja sajūta bija – jāuzraksta.”

Vienlaikus Salmiņš pieļāvis iespēju, ka arī citi, kas strādājuši oligarhu labā, varētu sākt runāt, sekojot viņa piemēram. “Varbūt. No vienas puses, tagad jau nav vajadzīga briesmīga drosme – visi viņus nabadziņus slāna. Bet katrā ziņā tā sistēma, kas gadu gaitā veidota valstī – tā ir bijusi greiza. Jāskatās, kāpēc ir iespēja tādiem ne īpaši godprātīgiem vadītājiem jebšu oligarhiem rasties. To jau mēs citur arī redzam, visā pasaulē strādā populisms. Neviens negrib dzirdēt, ka politika maksā naudu. Skaidrs, ka cilvēki, kas nodarbojas ar politiku, organizē, vada – tas nav par velti. Un tās cenas ir nevis provinces, bet Rīgas. Pēdējos gados jau ir pieņemts, ka partijas tiek finansētas nelielā apmērā no valsts, bet tas ir par maz. Nevienam nav drosmes to pateikt. Partijas stāsta un plāno, bet reāli katru no tām kaut kas finansē vēl. Vai tas ir tranzīta bizness vai spēļu magnāti, vai ātro kredītu aizdevēji, vēl trakāk – kādi cigarešu kontrabandisti, nemaz nerunājot par [maksātnespējas] administratoriem. Rezultātā tauta tiek čakarēta, jo politika no sabiedrības puses netiek finansēta,” sacījis Salmiņš.

Salmiņš oktobra sākumā publicēja blogu ar nosaukumu “Blogs bērniem”, kurā izklāstījis, kā oligarhi regulēja darbību laikrakstā “Diena”.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl