5 komentāri

Neticība savai valstij un spējai pašiem lemt par savu nākotni. Tas ir mērķis, ko vēlas sasniegt Krievijas mediji, gatavojot kampaņas pret Baltijas valstīm. Konkrēts piemērs – īsi pirms aizvadītajiem Ziemassvētkiem pagājušajā gadā daudzi Lietuvas iedzīvotāji savās pastkastītēs saņēma skrejlapas. Tajās salīdzināti ienākumi un cenas Lietuvā un Krievijā. Un secinājums viens – Krievijā dzīvot ir krietni labāk.

Krievijā dzīvot ir labāk nekā Baltijā

Decembrī Lietuvā tika izvērsta plaša skrejlapu kampaņa. Lapeles izgatavotas tā, lai atgādinātu Krievijas oficiālu dokumentu.

Tajās rakstīts, ka Krievijā dzīve ir daudz labāka nekā Lietuvā. Algas lielākas, sadzīve lētāka. Litrs degvielas Lietuvā maksā gandrīz eiro. Krievijā – 0,50 eiro. Kaļiņingradā pašos aukstākajos mēnešos par dzīvokli jāmaksā 70 eiro. Lietuvā 280.

Krievijas televīzijas apgalvoja, ka viņu iestādes jau noteikti šādas skrejlapas neizplata. Bet visi vienojās – Lietuvā izdzīvot ir neiespējami un valsts atrodas ļoti smagā ekonomiskajā situācijā.

Baltijas iestāšanās ES bija kļūda

Naudas plūsma no Briseles kļūst aizvien mazāka. 2017. gada 5. februārī kļuva zināms, ka ES par 25% samazinās palīdzību Latvijai, Lietuvai un Igaunijai. Un tas situācijā, kad katras šīs valsts budžets jau tā ir ar deficītu.

Viena no plašākajām un izvērstākajām kampaņām ir pret Eiropas Savienību. Baltija un Latvija šādi esot zaudējusi savu neatkarību. Varas sviras atdotas Briselei. Latvija kļuvusi par Eiropas nomali, kam nedos naudu, bet vedīs glabāt radioaktīvos atkritumus. Plāni kļūt par Eiropas Šveici izsapņoti.

Pēc tam, kad Baltijas valstis izstājās no PSRS un iestājās ES, nekas nav mainījies. Tās joprojām dzīvo uz citu rēķina. Tā kā Baltijas valstis atrodas ļoti bīstamā situācijā. Un ir ļoti grūti saprotams kā viņas no tās izkļūs.

Eiro ieviešana bija kļūda

Eiro ieviešana ir kā biļetes pirkšana uz jau gandrīz nogrimušu kuģi. Tā ziņu pārraides pielīdzināja Baltijas valstu iestāšanos Eirozonā.

Un pašā karstākajā eirozonas krīzes brīdī no savas nacionālās valūtas šķīrusies Lietuva. Šodien viņa kā pēdējā no Baltijas valstīm ieviesa eiro. Neraugoties uz lielas daļas sabiedrības protestiem.

PSRS dzīve bija labāka

Īpaši izvērsts temats ir ”cik labi bija dzīvot Padomju Savienībā”. Par to tapušas sižetu sērijas un filmas, kur īpaši piemeklēti eksperti un Krievijā atpazīstami mākslinieki, mūziķi, aktieri atceras skaisto jaunību.

Rūpnīcas VEF, RAF, Radiotehnika, “Straume”, milzīgie kolhozi. Spožums, ko Latvija ir neatkarības gados aizlaidusi postā un iznīcinājusi. Tas esot pierādījums, ka Latvija nav spējīga pastāvēt viena un patstāvīgi saimniekot.

Iestāšanās NATO bija kļūda

Dalība NATO ir kļūda, kas jālabo. Latvijas armija ir nevarīga. Tehnika – veca. Bet NATO karaspēks Latviju neaizstāvēs. Labāk nebūs. Kļūs tikai sliktāk. Latvijas iedzīvotāji izmirst. Baltijā plaši izplatītas pašnāvības. Tas nozīmē šīs valstis ar laiku vienkārši izzudīs. Simtiem Latvijas iedzīvotāju esot gatavi pārdot pat savus iekšējos orgānus, lai tikai atrastu naudu aizbraukšanai no valsts.

Simtiem jauniešu Latvijā ir gatavi pārdot savas nieres, lai atmaksātu parādus, samaksātu par mācībām vai aizbrauktu atvaļinājumā. Pēteris ir spiests sevi izpārdot ”pa daļām”. Pagaidām izsolē viņš izlicis nieri, bet neizslēdz, ka tas ir tikai sākums.

“Youtube” kanālos nepārprotami vēlu vakarā un nakts laikā filmētos video to autori stāsta, ka Rīga ir izmirusi, ielas tukšas, kafejnīcas un veikali slēgti.

Baltijas politiķi nespēj pārvaldīt savas valstis

Baltijas valstu elite, parlamenti, valdība, nespēj kvalitatīvi pārvaldīt savas valstis. Valstu līderi ir neprasmīgi, morāli degradējušies. Visā vaino krievus, jo ar šādu troksni medijos gribot piesegt paši savu neizdarību.

Tulkojums: Paskatieties uz šo cilvēku. Tas ir Latvijas prezidents Raimonds Vējonis. Viņš ieguva plašu atpazīstamību Eiropā Krimas notikumu laikā. Kad piedraudēja nošaut Krievijas zaldātus, ja viņi ieradīsies Latvijā.

Video

TOP komentāri

 • Mazgadìgais
  +2 +2 0

  Mazgadìgais

  Kapēc mes nebarejam palikt piederīgi vacijai? Butu mes tagad bagati.
 • Nedzeru
 • vai,vai
  +2 +1 -1

  vai,vai

  Kuram slikti šai valstī ,brauciet uz savu mīļo Krieviju. Robeža tiks atvērta.Vējonim taisnība ,svešā zemē nav ko meklēt,kārtīgs saimnieks nelūgtam viesim sados pa zobiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl