Salcevičs: Ja zaudēšu mēra krēslu, Jēkabpils var palikt zaudētājos

5 komentāri

Vismaz viens no tā sauktajiem “mūžīgajiem mēriem” pēc vēlēšanām savu krēslu tomēr varētu zaudēt. Piecas no Jēkabpils domē iekļuvušajām partijām vienojušās par pilsētas domes priekšsēdētāju virzīt Latvijas Zaļās partijas saraksta līderi Raivi Ragaini. Tādējādi Salcevičam pēc 20 amatā pavadītiem gadiem to var nākties atstāt. Viņš gan joprojām cer, ka aizkulišu sarunās izdosies pārliecināt kolēģus viņu no amata negāzt.

Vēlētāji Jēkabpils domē sabalsoja ļoti raibu sastāvu. No 10 startējušajiem sarakstiem 5% barjeru pārvarēja deviņi. Ar trim vietām Jēkabpils partija bija pirmā, taču divas vietas tika zaudētas, kas Zemgales pilsētu jau 20 gadus vadījušajam mēram Leonīdam Salcevičam var būt liktenīgi.

Par koalīcijas veidošanu paziņojuši 5 saraksti, kas amatam virza  Salceviča galveno oponentu domē,  Latvijas Zaļas partijas biedru Raivi Ragaini: “Cienījamais Salceviča kungs ir jau 20 gadus pilsētas vadībā. Visu cieņu, bet vēlēšanu balsojums parādīja, ka cilvēki grib ko citu. Vienīgai,s ko cilvēki grib, viņi grib redzēt, lai beidzot pilsētai ir cita vadība.”

Ragaiņa vadītajā koalīcijā strādāšot pa diviem deputātiem no Zaļās partijas un partijas “Saskaņa” un pa vienam no “Latvijas zemnieku savienības”, “Latvijas reģionu apvienības” un “KPV LV”. To, vai atbalstīt Raigani mēra krēslā, šobrīd domājot arī Nacionālās  apvienības pārstāve. Ragainis neatklāj, vai redz kādu lomu domē arī Salcevičam. “Viss būs atkarīgs no sadarbības vēlmes gan no viņa puses, gan no mūsu puses,” viņš saka.

Salcevičs gan plinti krūmos negrasās mest un cer pārliecināt kolēģus domas mainīt par labu savai kandidatūrai: “Izbrīnu rada, ka tas paziņojums tik ātri ir ieraudzījis dienas gaismu. Tas vēl nav finišs, tas ir tikai starts. Visādi taču dzīvē gadās! Visādi brīnumi notiek! Kāpēc nevar pusē, kur ir septiņi, pie manis pēkšņi parādīties astoņi?”

Pēc Salceviča teiktā, viņa kā nacionālā līmenī pieredzējuša politiķa izstumšana no varas pozīcijām Jēkabpilij var nākt tikai par sliktu. “Tie varas gaiteņi ir jāiepazīst, jākļūst pašam atpazīstamam. Es četrus gadus maldījos, kamēr sapratu, kur, kas ir jādara, pie kā jāiet, kas jādara, lai tevi uzklausītu,” saka Salcevičs. Balsojums par jauno pilsētas vadību gaidāms 15. jūnijā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl