Salaspils memoriālā rit aktīvi labiekārtošanas darbi

Komentāri

Salaspils memoriālā aktīvi top pārmaiņas – iecerēts uzstādīt vairākus informatīvus stendus un ierīkot jaunas ekspozīciju zāles. 

Mērķis – lai apmeklētāji vairāk uzzinātu par to, kas tur notika Otrā pasaules kara laikā.

Ieejas slīpās ēkas iekštelpas ir iztīrītas no atkritumiem un citām vairs nederīgām lietām, un vairākas nedēļas rit labiekārtošanas darbi. Pārbūvi un jaunas funkcijas tiek piešķirtas telpām, kas līdz šim netika izmantotas.

 

Zigmārs Gailis
Salaspils memoriāla kurators

Papildus klāt nāks tehniskās telpas, kas tiks pārbūvētas par ekspozīcijas zālēm, ekspozīcijām tiks izmantota tās vietas, kas līdz šim netika lietotas.

Memoriālā pēc pārbūves būs trīs jaunas labiekārtotas telpas, viena administratīvām vajadzībām un divas ekspozīciju zāles. Apmeklētāji tur varēs redzēt barakas rekonstrukciju ar vitrīnām, maketiem un interaktīvu stendu. Vēl stāvlaukumā, pie ieejas un arī memoriāla teritorijā tiks uzstādīti informatīvie stendi.

Emocionāli iespaidīgais memoriālais ansamblis ir starptautiska mēroga un nozīmes brutālisma stila objekts, spilgts tēlniecības un arhitektūras sintēzes piemērs. Memoriāls iekļauts Latvijas kultūras kanonā.

Vācu okupācijas laikā Salaspils nometnē pabija 18-22 tūkstoši cilvēku. Nometnē dzīvību zaudēja vairāk nekā 2000 cilvēku, tostarp ap 1000 ebreju.

 

 

Lasi vēl