51 komentārs

Pilsētā tiek celta nometne bēgļiem, izceļas vardarbīgi protesti, sakarsušo prātu atvēsināšanai nākas iesaistīt zemessardzi – līdzīgi scenāriji līdz šim dzirdēti tikai ārzemju ziņās. Tomēr šonedēļ Salaspilī zemessargi ASV armijas instruktoru vadībā visu nedēļu apguva iemaņas par to, kā krīzes situācijā sadarboties ar civilajām varas iestādēm un atrisināt konfliktus ar vienkāršajiem iedzīvotājiem pirms tie pārvērtušies vardarbībā.

Zemessardzes mācības Salaspilī šonedēļ notika katru dienu, bet novada iedzīvotāji tās diez vai bija ievērojuši. Mācības risinājās galvenokārt dažādu amatvīru kabinetos, un tikai šodien karavīri izgāja ielās, lai teoriju pārbaudītu praksē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šo situāciju scenārijs bija visnotaļ provokatīvs – Salaspilī tiek celta nometne kara bēgļiem, bet vietējie iedzīvotāji par to nav sajūsmā. Būvdarbu laikā notiek traģisks negadījums – kaste ar būvmateriāliem izkrīt no kravas mašīnas un smagi ievaino kādu vietējo meitenīti. Tas situāciju nokaitē līdz baltkvēlei, cilvēki draud sākt vardarbīgus protestus, bet zemessardzei jāmēģina koordinēties ar vietējām varas iestādēm, piemēram, policijas priekšnieku, lai situāciju neizlaistu no rokām.

Foto

Situācijās, kad saskaras civilās un militārās varas struktūras, sākas smalks riņķadancis par to, kādi kuram pienākumi un tiesības. Tādēļ svarīga ir katra detaļa gan sarunas saturā, gan formā. Zemessargam jāuzmanās kādā pozā viņš sēž vai stāv un vai, piemēram, ierocis nav tieši pavērsts pret sarunas biedru. Sarunā jāspēj saglabāt smalks līdzsvars – nedrīkst cilvēkiem apsolīt to, kas nav izdarāms, bet nedrīkst arī atteikt palīdzību. Uzreiz pēc tikšanās kļūdas tiek rūpīgi izanalizētas, ASV instruktoru vadībā.

Šajās mācībās piedalījās vairāki desmiti Latvijas zemessargu kā arī četri instruktori no Latvijā dislocētajiem ASV bruņotajiem spēkiem.

Video

TOP komentāri

 • Jānis Važņevičs
  +26 +26 0

  Jānis Važņevičs

  Jādara tā , lai bēgļi vispār te nebrauktu.
  Un ja atbrauktu , apkārt nometnei jābūt dubultžogam,sargtorņiem kuros atrodas ložmetēji, lai bez problēmam var kontrolēt perimeru.Un saprotams, ka nometnei jābūt vientuļā vietā, piemēram kudras purva malā, uz kuru bēgļi tiktu konvojēti strādāt. Solis pa labi vai kreisi tiktu uzskatīts par bēgšanas mēģinājumu, konvojs atklātu uguni bez brīdinājuma.
  Vēl uzskatu ka apsargam ir jārāda , ka ierocis tiks pielietots nekavējoties un bez brīdinājuma. Tā ir ābeces patiesība. Esmu daudz lasījis par Ivdeļlagu, Tur pat pirms konvojēšanas, daži ieslodzītie tika nošauti "profilaksei", lai redz ka joki nebūs. Un pat pie šādiem drakoniskiem mēriem, bija cietušie, un bojā gājušie no nometnes apsargu un darbinieku puses. "saulainās āfrikas dēliem" ir ļoti lidzīga mentalitātie ar "pahaniem", tāpēc ir jālieto krievu pieredze, kura ir daudz atbilstošāka, realitātei par amerikosu instrukcijām
 • Sintija...
  +23 +23 0

  Sintija...

  Visi Latvijas iedzīvotāji ir pret bēgļu uzņemšanu, bet valdībai galīgi pofig ko tauta domā.. Mūsu bērniem nav pietiekoši skolas, bērnudārzi utt,un vēl atļaujās slēgt tās pašas mazās skoliņas lai tik svešai tautai būtu kur dzīvot.. Es negribu maksāt nodokļus lai manu naudu iztērētu kaut kādiem bēgļiem.. Es strādāju 20h lai varētu normāli savus bērnus izskolot, bet atnāk bēgļi viņiem visu iedod ēst, drēbes, naudu, dzivokli. Vai tas ir taisnīgi.. Es jau sāku apdomāt kā sevi pasargāt no viņiem..
 • runcis
  +22 +22 0

  runcis

  Nu re,viss gluži kā Vācijā un Zviedrijā - apmācām armiju/zemessardzi/policiju kā labāk un efektīgāk cīnīties pret savu tautu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl