14 komentāri

Ungurpilī atrodas ezers, kas īpašs ar to, ka salas uz tā… peld un pārvietojas. Turklāt tās nav vis kādas mazas velēnu kaudzītes, bet paprāvas, “īstas” salas ar kokiem un krūmiem! Skats ir teju neticams!

Peldošās salas atrodas Ungurpils dzirnavu ezerā. Šī ūdenskrātuve ir unikāls dabas mantojums – ezers atrodas 65 m virs jūras līmeņa, tā garums ir 1,75 km, platums ap 0,3 km, bet dziļums – 3,2 m, ūdenskrātuves spoguļa laukuma platība ir 22,4 ha. Vairāk par ezeru vari uzzināt arī šeit!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ezera virsūdens aizaugums veido ap 40% no ezera platības. Ezera gultnes struktūra ir mālaina, vietām akmeņaina un dūņaina. Upes krasti ir zemi, lēzeni, vietām grūti pieejami. Ezerā ietek Joglas upe un trīs strauti, bet no tā iztek Joglas upe.

Peldošo salu rašanās skaidrojama ar kūdras masīvu pacelšanos no appludinātas upes gultnes. Agrāk šādu salu ezerā bijis 12 (minēts 1972. gada datos).

Tolaik lielākā no salām bijusi ap 0,5 ha liela, salu kopējā platība 3 ha.

Lielākā daļa salu ir pieaugušas krastiem. Vēl aptuveni pirms gada tika vēstīts par vienu salu, kas, vēja dzīta, pārvietojās pa ezeru. Taču šā gada vasarā nofilmētas jau divas “klaiņojošas” salas!

Salas, kas pārvietojas pa ezeru. VIDEO!

Kopš 1977.gada ūdenskrātuve kopā ar apkārtējo dabas ainavu ir valsts nozīmes aizsargājamais objekts.

Latvijas daba nebeidz pārsteigt. Skaties VIDEO!

Dabas filma par peldošajām salām “Klaidoņstāsts”:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl