Salacgrīvas iedzīvotāji pieprasa izmaiņas “Rail Baltica” novietojumā; tiesa sāk skatīt prasību

1 komentārs
Salacgrīvas iedzīvotāji pieprasa izmaiņas “Rail Baltica” novietojumā; tiesa sāk skatīt prasību

Tiesa sākusi skatīt vairāku salacgrīviešu un biedrības “Latvijas zeme, daba, tauta” prasību pret Ministru kabinetu par “Rail Baltica” dzelzceļa trases izvietojumu. Iedzīvotāji ir sašutuši, ka pēc pašreizējā varianta dzelzceļš šķērsos vairāk nekā 50 saimniecību teritoriju. Valsts tikmēr uzstāj, ka šis projekta variants ir labākais, kāds vien iespējams, un piekāpties negrasās.

Administratīvās rajona tiesas zālē pirmdien pulcējās vairāki Salacgrīvas iedzīvotāji un biedrības “Latvijas zeme, daba, tauta” pārstāvji. Viņi cēluši prasību, lai izmainītu Ministru kabineta noteikti dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” izvietojumu.

Viens no galvenajiem argumentiem: trase ar tehnisko nosaukumu B2-2, ko apstiprinājusi valdība, šķērsos daudzas lauksaimniecības zemes. Salacgrīviešus baida arī būvdarbi, kas notiks vien sešus metrus no mājām, radot troksni, putekļus un sarežģījumus vismaz pusgada garumā.

Liene Strazda
SALACGRĪVAS IEDZĪVOTĀJA

56 saimniecībām tiek sabojātas dzīves. Tikai tāpēc, ka C variantā ceļš iet pa mežu, B variantā iet pāri cilvēku īpašumiem. Plus tas skar biotopus, par ko visi satraucas un nozākā, ka mēs nerūpējamies par dabu, bet B variants skar vairāk biotopu nekā C.

 

Pretējā puse apgalvo, ka tieši salacgrīviešu ieteiktais variants šķērso aizsargājamās dabas teritorijas “Natura 2000”.  Šo variantu noraidīja Satiksmes ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji.

Iveta Jēgere
VIDES PĀRRAUDZĪBAS VALSTS BIROJA PĀRSTĀVE

Protams, ietekmes novērtējuma gaitā tika iesaistīta virkne sertificētu ekspertu komanda. Eksperti atbilstoši savai kompetencei deva slēdzienus par to, kāda ietekme būtu vienā vai otrā gadījumā uz gaisu, ūdeni, klimatu, cilvēku.

Jāpiebilst, ka šī ir tikai viena no prasībām, kuru biedrība “Latvijas zeme, daba, tauta” iesniegusi tiesā pret “Rail Baltica” nosprausto projektu. Iebildumi celti arī par dzelzceļa izvietojumu Limbažos un Sējas novadā. Tiesāšanās gan nenozīmē stopkrāna noraušanu visam projektam.

“Rail Baltica” līnijas būvdarbus paredzēts sākt 2020. gadā un pabeigt 2024. gadā.

1 komentārs