Sākusies kampaņa par velo drošību “Brauc ar galvu”

2 komentāri

Šobrīd visā Latvijā sākusies kampaņa par velo drošību “Brauc ar galvu”, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Attiecīgo kampaņu rīko Ceļu satiksmes un drošības direkcija, un viens no kampaņas partneriem ir apvienība “Pilsēta cilvēkiem”.

“900 sekundes” šorīt apvienības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvim Kārlim Krēķim jautāja, kādas ir biežākās problēmas, kam tiks pievērsta uzmanība, – plašāk video.

Katrs ceturtais (26%) velobraucējs un katrs trešais (32%) autobraucējs atzīst, ka mēdz pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus, kā rezultātā var rasties bīstamas situācijas, liecina CSDD nupat veiktā iedzīvotāju aptauja. Vairumā gadījumu (81%) velosipēdisti bīstamas situācijas izraisīšanā vaino citus satiksmes dalībniekus, kā galvenos kritisko situāciju radītājus minot autobraucējus (68%) vai citus velosipēdistus (39%).

Lai uzlabotu velosipēdistu drošību uz ceļa, pēc iedzīvotāju domām, pirmkārt, ir jāveido droša velo infrastruktūra, otrkārt, jāveic biežāka velosipēdistu kontrole uz ceļiem (64%) un pārkāpējiem jāpiemēro sodi (60%). Tomēr tikpat svarīgas ir informatīvās kampaņas un regulāri atgādinājumi par drošas braukšanas pamatprincipiem.

“Pārvietošanās ar velosipēdu sniedz neskaitāmi daudz ieguvumu. Tomēr jāņem vērā, ka negadījumos parasti smagākas sekas ir velobraucējam. Visiem satiksmes dalībniekiem ir jāievēro piesardzība un jākoncentrējas uz ceļu, paredzot citu satiksmes dalībnieku rīcību, kas ir pats labākais veids, kā pasargāt sevi un citus,” uzsver apvienības “Pilsēta cilvēkiem” valdes loceklis Kārlis Krēķis.

Kampaņā “Brauc ar galvu” tiks aktualizēti gan rakstītie, gan nerakstītie ceļu satiksmes noteikumi, kā arī izstrādāti ieteikumi, kā pēc iespējas drošāk pārvietoties ar velosipēdu pa esošo infrastruktūru. Informatīvie un izglītojošie kampaņas materiāli būs pieejami vietnē www.braucargalvu.lv.

Satiksmes drošības kampaņu “Brauc ar galvu” organizē CSDD sadarbībā ar apvienību “Pilsēta cilvēkiem”, Valsts policiju, “Rīgas satiksmi”, apdrošināšanas sabiedrību ”ERGO” un vadošo degvielas mazumtirgotāju “Circle K”.

2 komentāri