Sākusies astronomiskā ziema; sniega šogad nebūs – varbūt nākamgad

Pievienot komentāru
Sākusies astronomiskā ziema; sniega šogad nebūs – varbūt nākamgad
LETA

Reti kurš Latvijas iedzīvotājs nojauta, ka tieši šodien oficiāli sākusies ziema. Tiesa gan, ne meteoroloģiskā, bet gan astronomiskā. Sinoptiķi lēš, ka Ziemassvētki un Jaunais gads Latvijā pienāks bez sniega, tomēr nākamā gada sākums varētu būt balts.

Līdz šim Latvijā vissiltākā bijusi 1989. gada nogale, kad vidējā gaisa temperatūra bija +7,7 grādi pēc Celsija. Tomēr šā gada pēdējās nedēļas, visticamāk, būs vēl siltākas, “pārsitot” visus rekordus, un gaisa temperatūrai sasniedzot + 7,9 grādus.

Foto

Šajās dienās temperatūra Latvijā ir +8…+10 grādu pēc Celsija robežās. Vissiltākais laiks ir Rīgā un tās apkārtnē, kā arī Latvijas ziemeļaustrumos, bet salīdzinoši vēsāks ir Kurzemē un Latgales dienvidu daļā.

Lai gan no šodienas, 22. decembra, teorētiski iestājusies astronomiskā ziema, laikapstākļi ir drīzāk pavasara vai rudens cienīgi.

Tāpat šodien aizvadīta gada īsākā diena – tās garums bija vien sešas stundas un 43 minūtes. Labā ziņa ir tā, ka jau no rītdienas diennakts gaišais laiks būs kaut nedaudz, bet tomēr garāks.

Video